Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia na Maturze ?
#61
Aha, nie dość, że w naszym kraju istnieje tradycja na wiarę chrześcijańską i jest ona narzucana od najmłodszych lat. Nie jesteś katolikiem - jesteś gorszy. Państwo powinno być świeckie. Choć w sumie - jeśli będzie nieobowiązkowa, to ok. Przyda się, jeśli ktoś pójdzie do seminarium i będzie chciał zostać księdzem. Tylko po co to wszystko? Big Grin
Reply
#62
Nawet nie potrafię wymyślić sensownego komentarza do pomysłu z religią na maturze, bo to się w głowie nie mieści! Pewnie! Niech dalej ogłupiają ludzi, to w końcu któregoś razu się komuś uda faktycznie przeprowadzić zamach na tych wszystkich głupców, bo nie ma innej metody na to, żeby ludzie pomogli sami sobie. I co to jest za demokracja, kiedy w społeczeństwie przeważa ilość kretynów, pijaków, prostaków, wieśniaków, i zbierając ich wszystkich głosują na równych sobie prostaków, przewyższają wszystkich profesorów, uczonych, wykształconych... oni nie mają nic do gadania, a zapewne mądrzej by wybrali.
Reply
#63
Heart 
Niby w '95 nie było obowiązkowego języka drugiego, ale nikt nie był tego świadomy i tak naprawdę nie znam NIKOGO, kto z roczników 95 i starszych jechał na samym angielskim, więc w sumie teraz wiele więcej bólu z tym nie ma.

Teraz w roczniku '96 najbardziej boję się matury z angielskiego i polskiego, bo w zeszłym roku zapowiadały się na łatwiejsze Cool.
Reply
#64
U mnie w gimnazjum (jedno ogromne gimnazjum w gminie, około 10 miejscowości obejmuje) do rocznika '95 był podział na klasy: humanistyczną, mat-inf, sportową i trzy ogólne, z czego tylko humanistyczna miała dodatkowy niemiecki. Huh

Ja się nie boję tylko i wyłącznie angielskiego... Big Grin
Reply
#65
Matura ustna z polskiego - 15 minut mówienia o obrazie
Matura z angielskiego - 15 minut speechu. ;_;
Reply
#66
Z tego co wiem ma być losowanie z 500 pytań, 10 minut przygotowania i 10 minut prezentacji. Huh Z polskiego.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)