Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia na Maturze ?
#1
Quote:
Słyszeliście o tym ! Tak nie dziwcie się Big Grin ! Kościół chce Religi na Maturze.

Co o tym myślicie ? Big Grin

Tutaj taki cytat :

"Egzamin maturalny z religii pozwoli w większym stopniu na kształtowanie w absolwentach szkół ponadgimnazjalnych integralnej wizji świata".

Wypowiadajcie się na ten temat. Big Grin
Reply
#2
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Słyszałem że religia jest nieobowiązkowa i połowa osób ode mnie dawniej w technikum nie chodziło na nią.
Reply
#3
Ja rozumiem, że etyka. Ale religia .?

I dlatego wierzę w Boga a nie w kościół.

PS. Taka religia nazywa się Deizm .
Reply
#4
Tongue 
jak dla mnie lekki bezsens, może jeszcze podstawa i rozszerzenie? chętni idą sobie studiować teologię, jest wystarczająco dużo przedmiotów, a kształtować się w tym kierunku można we własnym zakresie czytając chociażby biblię. no i bądźmy szczerzy, każdy wie jak zachowuje się młodzież ze szkoły średniej na lekcjach religii
Reply
#5
Mi się ogólnie nie podobają czasami decyzję kościoła. Są takie...hm...Absurdalne?
Reply
#6
A przypadkiem nie jest tak, że nie ma oficjalnej podstawy programowej do religii i etyki?

Matura spoko jak wprowadzą dotyczący religii przedmiot, na którym się można czegoś na temat różnych religii dowiedzieć - jest chyba matura z jakiejś historii tańca czy coś, czemu nie miałaby być z religioznawstwa, to ważny element historii.

Matura z indoktrynacji katolickiej?

AHHAHAHAHAHA
Reply
#7
Shocked 
Parę przydatnych linków na ten temat:

1,wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12913763,Giertych__Matura_z_religii_to_drobiazg__Ale_moze_powaznie.html

2.wyborcza.pl/1,75248,12908849,Kosciol_chce_matury_z_religii__Episkopat_nie_odpusci_.html

3.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12912844,Zdecydowane__nie__dla_matury_z_religii__WYNIKI_SONDY_.html

4.wyborcza.pl/1,75968,12913657,Matura_z_religii__Jestem_za.html

5.www.gadu-gadu.pl/matura-z-religii-tego-chca-biskupi
Reply
#8
To jakiś kolejny absurd.
Reply
#9
gazeta.pl i wyborcza - żydowskie gazety. Zadnej prawdy w tym nie ma.
Reply
#10
Tu raczej nie chodzi o gazetę . Tu chodzi o kościół . Mi się wraz z czasem wydaję, że kościół nie istnieje juz jako Religia, tylko część społeczeństwa. Jest to irytującę co się dzieje w tych czasach.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)