Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawna ortografia - czyli po prostu analfabetyzm
#31
(2012-11-20, 05:08:41)Syn Karmy Wrote: Wytykaj błędy ortograficzne samemu pisząc nieskładnie i ze złą interpunkcją, for teh lulz...


Kropka:
Może zajmij się czymś innym, a nieuki niech wezmą się do lekcji naszego języka?
Reply
#32
"nieuki niech wezmą się do lekcji naszego języka"

Łatwo powiedzieć trudno zrobić.
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#33
Myślisz, że zakładanie takich zabawnych tematów na forum gry coś da? Huh Cool
Reply
#34
gdzie on pisze nieskladnie i ze zla interpunkcja? Przyklada sie lepiej niz niejeden "szanujacy swoj jezyk" Smile
Jednego przecinka przed ale nie ma w pierwszym poscie, ale widze, ze wie, ze przed tym sie stawia.
Wszystkie typowe bledy znajduja sie w wikipedii, ladnie zilustrowane.
Ostatnio jednak mnie osobiscie zalewa forma om, zamiast ą itp. Nie pojme jak mozna tego nie slyszec, tej roznicy...
Bledem nie jest pisanie z bledami ze swiadomoscia ich robienia, jednak ciezko mi wierzyc, ze te bledy, ktore widouje na czacie wynikaja z maniery, a nie z niewiedzy.
Acz niektore sa niechciana ewolucja, jak to ho... albo jestę czyms tam. To swiadomy wybor. Ja "swiadomie" wybieram brak polskich znakow, a wciaz rozne oryginaly ortograficzne odszczekuja sie na czacie, ze to ja pisze z bledami, bo bez ogonkow Smile
Ale zakladac kolejnego temtu o tym nie ma sensu, szczegolnie, ze raczej zostanie odebrany jako wywyzszanie sie i osmieszanie. Od 10 latka nie wymagam ortografii, od 17 latka juz raczej tak.
Radze raczej, grzecznie probowac ich poprawiac, tlumaczyc... np. szlem to kobieta, chcesz byc kobieta? Chyba nie, wiec pamietaj, ty piszesz szedlem. Albo, wybacz, popraw to jakos, napisz inaczej, bo nic nie zrozumialam i nie wiem co ode mnie chcesz. Wtedy wlozy troche wysilku jezeli mu zalezy na przekazaniu informacji.
Reply
#35
Video 
Powiedzmy szczerze że w Gra przeważnie grają dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat i jest ich coraz więcej. Trzeba to przeboleć. Z czasem będą pisać poprawnie.
A temat dobry, można wreszcie przeczytać jak jest na czatach w Margo.
Reply
#36
To co Karma: widzisz, a nie grzmisz. Robisz ciągle błędy interpunkcyjne, ale to ciebie oczywiście nic nie obchodzi. Idiots, idiots everywhere. :X
Reply
#37
Nie rozumiem skąd wzięły się pojęcia takie jak "dysleksja" oraz "dysortografia". Mnóstwo osób się tym tłumaczy, przez co mają, np. dłuższy czas pisania testów maturalnych.
Tymi pojęciami można tłumaczyć każdy błąd ortograficzny, ale skąd to się wzięło? Jest to czysty wymysł ludzi, by tłumaczyć taką niezdolność do poprawnego pisania i iść na łatwiznę. Nie łatwiej nauczyć się pisać ze słownikiem? Wyjdzie to z pożytkiem i dla osoby niezdolnej i dla jej otoczenia.

Takie jest moje zdanie i liczę się z krytyką.
Reply
#38
Dobry temat, możesz dodać :
skim - z kim?
z kąd - skąd?
Reply
#39
Co do skąd, mi się zdarza spotkać "skont" lub " skond "
Reply
#40
Jeśli chcesz poprawiać innych, to może wpierw zacznij od siebie? Interpunkcja kuleje.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)