Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka C++
#11
Sad 
(2012-09-29, 20:58:24)Zły Rick Wrote: Tak, bo na forum gry są profesjonalni, doświadczeni programiści, którzy już trzepią kasę na swoim wielkim projekcie... Idiots. Idiots everywhere.

A Admini to co?
Reply
#12
Totalne no skille. Przecież takie gry jak Gra robi się przez sen. Sleepy
Reply
#13
1. Ha ha ha ha słowo proste i c++ do siebie nie pasują. To jest trudny i wymagający język i jeżeli chcesz zaczynać od pisania gier to sobie już lepiej odpuść Wink. Są jakieś tutoriale ale one nauczą cię w najlepszym wypadku pisać coś co jako tako działa, a nie programować. Chcesz się uczyć to zaczynaj i nie licz na szybkie plony nauki. Za rok pół roku może nauczysz się pisać coś co działa, za rok odróżniać c++ od c, za dwa dowiesz się co to OOP, za 3 zrozumiesz, że wcześniej tylko ci wydawało, że wiesz co to OOP. Za 4 podowiadujesz się o dobrych praktykach i uświadomisz sobie, że to co robiłeś przez te 4 lata jest zrobione brzydko i teraz zrobiłbyś to zupełnie inaczej. Krótko mówiąc ciężka orka i zapomnij o pisaniu gier na starcie. Ja się uczę c++ na poważnie kilka lat i ciągle mnie czymś zaskakuje i raczej przez jeszcze długi czas się to nie zmieni.

2. O samo testowanie softu to rozległa dziedzina i jest do tego całą filozofia, której nie da się wyrazić w 2 zdaniach ale jak będziesz czytał wartościowe książki, a nie 10 stronicowe tutoriale, to w książkach o tym jest.

3. Nie chodzi ci o edytor tylko IDE. Dev jest fajny na początek do nauki bo pozwala kompilować pojedyncze pliki bez zakładania projektów i wbrew temu co pisze kanus jest aktualizowany, bo ostatnimi czasy wyszła nowa wersja wspierająca nowy standard c++. Z bardziej zaawansowanych to QT Creator, Visual Studio, eclipse - trzy kombajny do wszystkiego ale na początku to się tam zgubisz i długo nie odnajdziesz. Z poostrzysz to Code::Block i Dev.


Tyle że z góry mówię, że c++ to orka przez mękę, są prostsze i łatwiejsze do nauczenia się i używania języki jak java czy popularny obecnie python.
Reply
#14
Ja nie napisałem że Dev nie jest aktualizowany tylko że chyba nie jest aktualizowany Wink Ale dzięki za info, zapamiętam Wink
Reply
#15
Co do prostej gry to się nie zgodzę, intnieją gry tekstowe które przecież nie jest jakoś trudno napisać w wierszu poleceń Tongue. Tak czy inaczej jeśli chodzi o gry graficzne, te w wierszu poleceń czy już gry pełną gębą to niestety brutalna prawda jest taka że łatwe to do napisanie nie jest.
Reply
#16
Sądzę że założycielowi nie chodziło o gry tekstowe lecz o takie graficzne, także opis trafny Wink
Moje zetknięcie z programowaniem zaczęło się od chęci tworzenia gier, potem zetknięcie z brutalną rzeczywistością po czym przerzuciłem się na języki webowe Big Grin Miejmy nadzieję że Mroczny Szakal zabierze się poważnie za programowanie i powiększy to zacne grono Tongue
Reply
#17
W Pythonie są pisane boty na wszystkie wikie O_o Sam się miałem nauczyć, ale z powodu wrodzonego lenistwa mi się nie chce. Ale co jak co, obiektowe programowanie to już nie coś tak łatwego jak webmasterka chociażby Tongue Sam się uczyłem C++ ale odpuściłem po poznaniu absolutnych podstaw, bo jest mocno skomplikowany (skończyłem podstawowy kursik do robienia programów w konsoli, padłem przy WinAPI Huh).
Reply
#18
WinApi hmm...
Nie lepiej byłoby pobrać Borland C++ Builder ?

Mroczny Szakal:

Szczerze mówiąc jeżeli chcesz tworzyć gry polecam Visual Basic oraz C# (C sharp).
A jeżeli nawet planujesz zostać programistą to ucz się C#..
C#.net - powiem coś od siebie na ten temat.. Umożliwia pisanie aplikacji WEB, bardzo komercyjne rozwiązanie i co za tym idzie spora kasa (jeżeli będziesz coś umiał).

Co do pisania tej gry w C++:

Naucz się podstaw c++, i zacznij zabawę w środowisku SDL, ALLEGRO Smile



taka ciekawostka dla Ciebie Smile . jeżeli twierdzisz że c++/c/c#/delphi/pascal/java/php [...] itp. Są ciężkimi językami poczytaj na temat Assemblera. Big Grin


_____
Reply
#19
Ofkorse:
Sonquer:
kanus:
straszny łowca:
Rothe:
Serly:
Elilo:

A jaki jest najprostszy język o dużych możliwościach Big Grin
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#20
Takie pytanko żeby nie zakładać nowego tematu, do czego służy język python i czy jest on trudny do zrozumienia??
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)