Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia i szkoły wyższe
#1
Cześć wszystkim Smile

Jako że kiedyś widziałem namiastki tematów o studiach i studiowaniu, pomyślałem, by założyć jeden ogólny, być może ktoś chciałby podzielić się informacjami na ten temat i doradzać osobom dopiero wybierającym się na studia tak jak ja (w następnym roku Wink).

Na początek chciałem spytać o kilka rzeczy, mianowicie wybieram się na studia prawnicze - stacjonarne jednolite magisterskie 5-cio letnie. Prawdopodobnie wybieram się na Uniwersytet Rzeszowski, ale nic jeszcze nie jest pewne.

Może mi ktoś powiedzieć coś o tym kierunku więcej? O uniwersytetach w południowej Polsce mającej ten kierunek, jakie macie opinie? Szczerze powiedziawszy jestem dość ciekawy tej całej otoczki wokół studiowania i uniwersytetów.

Oczywiście każdy może podłączyć się do tematu jeśli tego potrzebuje Wink
Reply
#2
Mój brat jest na prawie, to jest łeb, miał na maturze z polskiego +90 bodajże, poza tym dobry matematyk, a i dla niego nie są to pszczółki i kwiatki, ale ma serce i jego to jara, więc pcha to do przodu i daje sobie radę. Uniwersytet Wrocławski jest dobry.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#3
szieeeet temat dla studentów na Gra nie wieżę, tak bardzo płakać ze wzruszenia,
studente po raz drugi jestem bo zmieniłem specjalizacje i poszedłem na ekonomie, bo będę otwierał własną firmę niedługo i chce mięć wiedzę w sprawach z prowadzeniem firmy związanych.
Reply
#4
Jestem pierwszakiem Big Grin Pedagogika specjalna, za tydzień mam egzamin na specjalność "edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, ped. opiekuńczo-wychowawcza" a ja zamiast się uczyć siedzę na forum margo, słucham muzyki i piję piwo Big Grin To są właśnie studia! Ale tak na poważnie to na prawo ciężko się dostać, moja koleżanka miała 80% z matury rozszerzonej z hitorii i nie dostała się na głupi (przepraszam absolwentów Big Grin) Uniwersytet Warmińsko-Mazurki, także powodzenia w trafianiu w klucz Smile

literówka Tongue
Reply
#5
Powodzenia w szukaniu pracy w tym kierunku Cool

matematyka finansowa, pierwszy rok i ostatni
Reply
#6
Why not?

Ja od roku nie gram czynnie w Gra, opiekuję się tylko swoimi światami i piszę na forum. Społeczeństwo Gra które udziela się na forum się starzeje i dużo jest ludzi starszych ode mnie Big Grin

kapioza:
Właśnie widziałem, Wrocek jest 4 z najlepszych uczelni w Polsce. Chętnie bym tam kandydował ale jednak 400km to trochę za dużo żeby jeździć co 1/2 tygodnie autem w jedną i w drugą stronę;p

Gloria:

Lol, srsly? Z tego co widzę w tym informatorze maturalnych tamtejszy wydział prawa jest na 13. miejscu, no chyba że to dlatego bo nie ma w okolicy tych kierunków...

Ja historii się nie boję za bardzo, tegoroczną rozszerzoną robiłem i bez przygotowania miałem 68%, także prognozy są dobre Big Grin może zawaliła polski i wos?


Hawai

Jestem już derektorem i dygnitorzem
Reply
#7
Po specjalnej akurat jest dość łatwo, gorzej po zwykłej pedagogice a i zarobki nie będą małe Smile



Atup
Polski napisała chyba na ok 70% podstawe a wosu nawet nie pisała. Liczył jej się tam angielski na 76% podstawa. Nie mam pojęcia jak to się stało ale za 1 razem na serio jej nie przyjęli a nie ma tam jakiegoś super poziomu (ja dostałam się na inny kierunek bez problemu a nie zdawałam żadnej rozszerzonej, wybrałam jednak Warszawę jakby kogoś to interesowało, wiem że nie Big Grin). Niestety kolejny raz odpuściła a pewnie już by się dostała w II turze.
Reply
#8
Ludzie z OT się starzeją, a ciągle piszą głupoty.
Pozdro dla mnie.
Rapidd:
Czemu ostatni?
Reply
#9
Chcesz zostać mecenasem ? Big Grin
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#10
Ja chciałbym coś się dowiedzieć coś o szkole wyższej.
Jestem w II gimnazjum i już zaczynam zastanawiać się jakie mógłbym wybrać profil liceum/technikum.

Jak do jakiegoś lepszego liceum w przyszłości poszedłbym na studia, ale tu już nie chcę tak daleko wybiegać przyszłość.

Myślałem nad zostaniem programistą, jednak nie wiem, czy mi się uda.
Druga opcja jakaś szkoła mundurowa, zawodowy strażak.

Jeśli ktoś ma styczność, albo jakieś rady, proszę o udzielenie się.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)