Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po gimnazjum - Kierunek programistyczny
#11
Odświeżam i czekam na więcej postów Smile
Reply
#12
Technikum? Niby takie dobre, a uczą Cię tego, co połowa z nas wie. Polecam Ci liceum, a potem studia, ponieważ lepiej na tym wyjdziesz. Niby po technikum masz zawód, ale Twoja wiedza i tak pozostawia wiele do życzenia. Przykład? Kolega ma 19 lat i jest w technikum, a mój brat ma 21 i jest na studiach. Wie więcej, niż ten kumpel, a uczy się nadal, więc sam postaw sobie wniosek.
Reply
#13
Ja obecnie chodzę do III klasy technikum.
Programowania jest dużo.
Z tego co wiem, to teraz jest tak, że chemię, biologie etc. masz tylko przez pierwszą klasę (lub do drugiej). Potem zostaje tylko j.polski, matematyka i chyba fizyka (plus oczywiście zawodowe).
Jeśli chcesz jednak uczyć się języków programowania w szerszym zakresie - ucz się w domu przez darmowe kursy online.

AtGator: Wiedza to rzecz względna. Znam wielu ludzi z małym wykształceniem ale ogromną wiedzą.
Po co liceum? Każdemu mogą zdarzyć się okoliczności trzecie przez co nie pójdzie na studia. Z resztą, studia to marnotrastwo czasu.
Reply
#14
Słuchaj, teraz jest nowa podstawa programowa. W drugiej klasie technikum (zależnie od szkoły) odpadają wszystkie ogólne przedmioty poza matmą, polskim i w-f. Biologii, geografii, fizyki, chemii, woku, wosu, historii itp. uczysz się tylko w 1 klasie, w trzeciej jest przedmiot ,,Historia i społeczeństwo", a tak to same przedmioty maturalne. Ja jestem na drugim roku i stosunek zawodowych do zwykłych (języki, w-f, matma, polski, gw, rozsz.fizyka) wynosi 19:17(godzin). Mam następujące przedmioty(wraz z opisami tego, co na nich robimy):

Aplikacje internetowe - od drugiej klasy, póki co wyszukiwanie plików, legalne korzystanie i pozyskiwanie treści w internecie, Creative Commons i start w HTML+CSS( później Java Sctript i PHP, które nauczyciel i tak nam w między czasie pokazuje). Ogólnie zamysłem przedmiotu jest nauka o sieciach internetowych, skryptach itp.

Podstawy technik informacyjnych - 1 klasa to nudna i żmudna obsługa pakietu office'a, licencje internetowe, przetwarzanie informacji itp. W drugiej klasie zmienili mi nauczyciela i uczymy się obsługi edytora LaTeX + przygotowanie stanowiska komputerowego do pracy, montaż komputera itp(póki co).

Urządzenia techniki komputerowej - 1 klasa to komputer od poszewki, zapisałem blisko 100 stron w zeszycie ciurkiem o samej budowie jednostki centralnej, układach cyfrowych, przerzutnikach, bramkach i odrobinę z BHP. Wszystko o Płytach głównych, magistralach, kontrolerach, kartach rozszerzeń, chipsetach, procesorach, podstawkach pod procesory, pamięciach, napędach, zasilaczach, dyskach itd.). W klasie drugiej póki co nauczyciel ogarnia podręcznik, a my uczymy się ratować Cpt.Price'a z więzienia w Bawarii(?).

Programowanie - W pierwszej klasie miałem systemy liczbowe, bramki, logikę, algorytmizację, Pascala i odrobinkę C++. W drugiej klasie nowy nauczyciel bardziej szczegółowo omawia z nami algorytmy, pół roku Pascala i od nowego semestru C++. Z tego co wiem, w czwartej klasie(lub na koniec trzeciej) ma być Java.

Systemy Operacyjne - obsługa interpretera, terminala(Linux), rejestry, instalacja systemu operacyjnego, quota, IP, serwery itd.


Czy jestem zadowolony? Tak. Czy polecam? Tak. Czy uważam dotychczasowy czas za zmarnowany? Nie.
Ciężko o technikum o profilu ,,programisty", natomiast są studia nastawione bezpośrednio na tworzenie gier (chociażby w Szczecinie jest jeden bardzo dobry). Tak czy inaczej 75% pracy nad kształceniem siebie w tym wszystkim wykonujesz w domu.
Reply
#15
Zakładając że po technikum informatycznym będziesz naprawiał rowery ._.



Osobiście nie widzi mi się technik informatyk, serio chcesz całe życie poświęcić komputerowi i grą ? Pomyśl, teraz Twoje "całe" życie to gry, podoba Ci się to, ale nie lepiej pomyśleć nad czymś, za co utrzymasz rodzinę i będzie Ci to sprawiało przyjemność, połącz jedno z drugim Angry
Reply
#16
Co Pan, za przeproszeniem, pierdzielisz od rzeczy.

Zacznijmy od tego, że nie ma spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

Kto powiedział, że całe życie poświęci się grOM? Kierunek informatyczny nie ogranicza się tylko do komputerów i wspomnianych już gier, to o wiele większy zakres niż Ci się wydaje, zwłaszcza, że wciąż bardzo dobrze się rozwija i jest bardzo przyszłościowy. Nie mówiąc o wynagrodzeniu i łatwości znalezienia pracy.

Poza tym przyjemność... Każdy preferuje co innego, ale "life is brutal", ale nie każdemu się poszczęści, że akurat to, czego się uczył i go interesuje, mu się trafi, czasem tak po prostu bywa. A jeśli się lubi to, co się robi to tylko gratulować.

To w takim razie co Pan preferuje? Jak Pan to widzi?
Reply
#17
Jeśli pójdziesz w przyszłości na studia informatyczne to wiedz, że tam Cię prawie niczego nowego nie nauczą (mam kolegów na informatyce i teleinformatyce - obaj nie polecają). Jedynym plusem jest to, że za ukończenie studiów dostaniesz papierek zaświadczający, że masz tytuł mgr/inż., przez co pracodawcy podczas procesu rekrutacyjnego będą na Ciebie patrzeć bardziej przychylnym okiem. Z tego co się orientuję to sukces na polu informatycznym = samodzielna nauka.
Reply
#18
Osoba która jest świetnym programistą , piszę naprawdę świetne skrypty , ma wykształcenie wyższę napewno będzie uczyć w publicznej szkole za 2200zł netto . Stary jeśli informatyk po wyższym wykształceniu zarabia taką kwotę to już wiadomo że to pupa a nie informatyk . Dobry informatyk nie ma problemu by zarabiac dwukrotnosć tej kwoty . Osoby uczące w szkołach to zazwyczaj osoby za słabe do tego by pracować w profesjonalnych firmach , dlatego nie mają możliwości nauczenia cie czegoś naprawdę ważnego
Reply
#19
Żeby być programistą, nie wystarczy nauczyć się algorytmu na sprawdzanie możliwości skonstruowania trójkąta na podstawie boków, albo wypisania napisu ,,Hello World" na ekranie. 90% mojej klasy narzeka na Pascala na poziomie procedur i tablic, nie wiem jak zareagują na struktury dynamiczne i obiekty w C++.
Reply
#20
A ty myślisz że twój nauczyciel naprawe ma jakieś duże pojęcie na temat informatyki ? To chłop który ma wyższe wykształcenie w kierunku informatyk a mimo tego zarabia poniżej średniej krajowej . Żaden dobry informatyk nie będzie siedział w publicznej szkole za takie pieniądze i męczył sie z bachorami .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)