Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chemia
#21
K potas ma 19?

Chyba tak, to będzie K: K2L8M9?
Reply
#22
Ej, ej, ej! Skończyłem gimnazjum i nie wiem co to KLM. Sad Sad

AtDół:
Coś Ci się przydaje w praktyce?
Reply
#23
To tylko wydaje się trudnę ale jest bardzo łatwę, tak to wszystko znam na pamięć. Chociaż moim zdaniem chemia kwantowa nie powinna być obowiązkowa.

Peveto Rainid Yergue:
idealnie widze że to rozumiesz, mam rację? Chyba z tym już nie powinieneś mieć problemu na zachęte plusikWink
Reply
#24
Na początku wkuwasz najważniejsze pierwiastki z układu, poznajesz chemię organiczną i nieorganiczną. Jakie zastosowania ma chemia w naturze i takie inne duperele Big Grin
Reply
#25
Dziękuję.
Nie trzeba było.
Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy w 1 liceum (na humanie, ale to 1 klasa i będzie chemia) są jakieś trudne rzeczy? Różni się to od takiej 1 kl. lic chem? *sam nie wiem o czym gadam : p*
Dlaczego pytam? Bo może się orientujesz :<??
PLZ miej wiedzę na ten temat Cool.
Reply
#26
Zbyt teoretycznie do tego podchodziszWink W chemi głównie o to chodzi byś reakcje chemiczne zapisane w książkach mógł przewidzieć nic nie trzeba znać na pamięć wszystko da się wytłumaczyć.
Z tym zastosowaniem zgodzę się natomiast musimy odnaleźć informacje o tym co nas najbardziej interesuje.Wink
Reply
#27
Logiczne, że na humanie będzie mniej informacji i mniej godzin niż na biol-chemie. .____.

Aeda:
Wkuwać pierwiastki? Chyba tylko skróty nazw, bo przecież nie zakuwasz w gimnazjum wartościowości itp. wszystkich pierwiastków, bo to można odczytać z układu okresowago.
Reply
#28
Zazwyczaj w 1 klasach liceów/techników jest sporo materiału z gimnazjum. Zależy od nauczyciela, czego wymaga, ja np. od gimnazjum nic nie umiem, bo mnie to nie interesuje, a nauczyciel ma to gdzieś Big Grin
Wiadomo, że jak masz chemię na rozszerzeniu to są trudniejsze rzeczy.
Reply
#29
Masz mniej godzin i troszkę okrojony materiał i tyle.
Aeda:
Nigdy nie uczyłem się nazw pierwiastków na pamięć a jednak znam wszystkie ponieważ jeśli masz obycie na co dzień z tym to samo się zapamiętuje.
Killeras:
z tobą sięzgodze nikt nie wymaga od nas zbędnej wiedzy.
Reply
#30
Killeras:

Chodziło mi o skróty pierwiastków, nie całe nazwy.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)