Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła średnia - co dalej?
#31
Co było pierwsze. Jajko czy kura?
Reply
#32
Dokładnie, jeśli każdy ma magistra, to do pracy, gdzie na ogół biorą tych co mają wyższe wykształcenie trudniej się będzie dostać bez niego lub ze średnim.
Reply
#33
Właśnie myślę nad UW (Uniwersytet Warszawski), bo ta uczelnia ma chyba największą renomę. Naprawdę pasjonuje mnie filozofia i jestem w stanie na nią iść tylko ze względu na tą pasję, ale nie wiem czy cokolwiek niższego niż doktor cokolwiek mi da. Bo wiesz, w końcu chyba "zawodowy filozof" to tylko i wyłącznie wykładowca filozofii. Myślałem o germanistyce, ale tam trzeba znać już język na rozszerzeniu dobrze, więc sobie daruję, bo zostały mi tylko 2 lata.

Nie umiem znaleźć wymagań rekrutacyjnych na filozfię na UW, jak ktoś mi to znajdzie i wypisze to dam plusa (na magisterskie)
Reply
#34
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=S1-FF&kategoria=

Taka rada:
NIGDY nie wybieraj kierunku studiów na zasadzie "bo podoba mi się". Po studiach (niektóre nieprzyszłościowe kierunki), oprócz samosatysfakcji, nie znajdziesz pracy, więc będziesz czuć, że straciłeś kilka lat życia.
Kiedyś można się było bawić (jeden kierunek dla pracy, a drugi kierunek dla satysfakcji), ale teraz od kiedy wprowadzono płatności za drugi kierunek (II kierunek dziennych kosztuje o wiele więcej niż studia zaoczne) trzeba dokonać trafnego wyboru.
Reply
#35
Rainbow 
UJ i UW wymieniają się miejscami co roku. Obie uczelnie trzymają dobry poziom (jeśli chodzi o kierunki humanistyczne). Germanistyka wydaje się lepszym wyborem (na pewno łatwiej o pracę). Sęk w tym, że idą tam osoby, które zdawały maturę z niemieckiego.
Reply
#36
O tak, znacznie lepszym pomysłem jest iście tam, gdzie praca na pewno się znajdzie, męczenie się przez pięć lat, a potem robienie tego, czego się nie lubi.
Reply
#37
Ja za rok muszę podjąć trudny wybór, zastanawiam się nad liceum.Czy to dobra decyzja?
Reply
#38
Niestety, dorosłość = odpowiedzialność.
Studiujesz kierunek X przez 5 lat, a potem okazuje się, że rynek pracy się na Ciebie wypina dupskiem. Po tak długim czasie lądujesz przy łopacie (gdzie równie dobrze mogłaś wylądować po szkole średniej). Jedyne co Ci zostaje to wiedza i wspomnienia.
Studiujesz kierunek Y przez 5 lat, a potem po stażach/praktykach dostajesz pracę. Pracujesz w wykształconym zawodzie, zarabiasz. Nie masz poczucia, że czas i środki, które poświęciłaś, zostały zmarnowane. Tu nie chodzi o to, aby iść na kierunek, który Cię irytuje, ale o to by dobrać go mądrze.
Przykładowo: lubisz WOS i historię. Zgodnie z tym masz kilka dróg: kierunek nauczycielski/prawo/administracja. Uważasz, że nie nadajesz się do pracy nauczyciela, to tą drogę odrzucasz. simple.
Reply
#39
A więc może i ja spytam. Co po gimnazjum ? Został mi tylko rok szkoły gimnazjalnej, ale nie wiem co wybrać potem. Interesuje się jakimś recenzowaniem gier, coś typu CD-Action, OG lub GramyNaMaxa.pl. Wszyscy moi znajomi idą do liceum (w tej samej szkole) lecz wiem, że po liceum nie mam zawodu. Chciałbym pójść do Technikum lecz nie do końca jestem pewny swojej decyzji. I tu mam kilka pytań:

*Czy są jakieś technika z kierunkami typu recenzent gier/redaktor ?
*Co wybrać przy takich zainteresowaniach ? Liceum i dalsze studia, czy Technikum ?
Reply
#40
Jeśli już to studia dziennikarskie, ale uwierz, że jeśli chodzi o publicystykę gier, muzyki itd. to liczą się znajomości i doświadczenie, a także to, jak piszesz, a studia nie są brane pod uwagę - chyba, że idziesz do Wyborczej, ale tam przecież i tak ostatecznie liczą się tylko znajomości.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)