Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak szybko nauczyć się wiersza?
#1
na jutro muszę nauczyć się inwokacji Pana Tadeusza, ma ktoś pomysł, jak to zrobić?
Reply
#2
Zamiast tracić czas na szukanie pomysłów uczyłbyś sie ._.
Reply
#3
Nie dasz rady. Confused Chyba, że to te pierwsze 5 wersów to dasz radę, bo są łatwe.
Reply
#4
Może na początek przeczytaj go kilka razy, potem jedź po dwie linijki, aż nauczysz się całego. Tongue
Reply
#5
Powtarzaj go ciągle.
Spróbuj podłożyć tekst pod jakiś hip hopowy beat.
Reply
#6
Nie lubię hip hopu.
Q Dance:
Skorzystam myślę. ALE JAK KTOŚ ZNA LEPSZĄ RADĘ, NIŻ Q Dance'a TO NIECH PISZE!
kolega pianki:
Uczę się, co 10 min sprawdzając forum.
Reply
#7
Podziel sobie wiersz na kilka części. Najpierw naucz się pierwszej, potem drugie. Potem powtórz sobie te dwie części. W dalszej kolejności naucz się trzeciej części. Następnie powtórz sobie trzy części itd.
Reply
#8
Sad 
Powiedz, że jako Polak nie masz zamiaru mówić o Litwie jak o Twojej ojczyźnie, bo jeśli dużo osób tak będzie robiło i sie ukaże, że tutaj są sami Litwini to Litwa może zarządać przyłączenia do niej Polski.
Reply
#9
Rozpisz sobie to zdanie po zdaniu. Najpierw powtórz 5 razy zdanie 1, potem 5x zdanie 2, potem 5x oba razem itd. Ja tak się uczę wszystkich wierszy i lecą piąteczki ^^ Polecam też ściągnąć z chomika audiobooka i posłuchać kiedy np. uczysz się na inną lekcję lub grasz w margo. zawsze coś.
Czasem też rysuję sobie ilustrację do zdania, kiedy lepiej już umiem, to również pomaga. A po tych wszystkich krokach, lub wcześniej, napisz sobie początki zdań i uzupełniaj dalej. Czyli:
Litwo....
Ile...
Itp.
Reply
#10
Czyli ja mam się nie uczyć wiersza na rosyjski na jutro, bo to język bolszewicki?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)