Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposoby na szybką naukę. +++
#31
Sad 
Ja najbardziej chłonę podczas gdy leci cicho muzyka, to mnie koncentruje bardzo, polecam..
--
Spróbuj także na "perfidnym" zmęczeniu, może Ci się nie udać, ale ja podczas gigantycznego zmęczenia przeczytam raz temat i umiem ; o
--
Po nauce schowaj zeszyt pod poduszkę, ponoć działa (sam tak stosuje) Tongue
Reply
#32
jak już się uczę tak naprawdę co się rzadko zdarza to jade pomidorami http://jakubkrolikowski.pl/pomodoro-technique-technika-pomidora-twoim-domu/
Reply
#33
Osobiście jestem wzrokowcem, uwierz, że gdy przeczytam daną stronę z lekcją w zeszycie, to nic nie pamiętam. Dlatego postanowiłem, że najważniejsze informacje będę zaznaczał jakim kolorem - najbardziej mnie razi w oczy kolor żółty, dlatego takiego używam. Niejedno kroć na sprawdzianie przypomnę sobie te ważne informacje wyróżnione żółtym kolorem w zeszycie i napiszę na 4/5. Jak tylko przypominam sobie to, co było zaznaczone to już skojarzenie faktów nie jest trudne i mogę brnąć dalej.
Reply
#34
Ja mam plan bardzo fajny. Jak masz się nauczyć opowiadać to po prostu nagraj Dyktafonem jak czytasz treść tekstu i potem przez słuchawki puszczaj go na okrągło. Jak zjesz ziemniaki na obiad to też pomaga zapamiętywać.


Pomaga!
Reply
#35
Najlepiej przeczytać tekst, potem go zasłonić ręką i próbować powiedzieć z pamięci najważniejsze informacje Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)