Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór języka - Gimnazjum
#31
Niemiecki. Jakbyś się uczyła historii to byś wiedziała, dlaczego bardziej przydatny.
Reply
#32
Kto powiedział, że nie mam historii? O_o
Reply
#33
Kto był zaborcą Polski - Niemcy czy Francja?
Reply
#34
Question 
niemiecki jest łatwiejszy
ale francuski imo przydatniejszy
Reply
#35
Proponuję francuski.

Normalnie proponowałbym niemiecki w gimnazjum, bo potem w liceum znając podstawy nie musiałabyś się go w ogóle uczyć. Ale że ten język już taki powszechny dla roczników, które miały w gim niemiecki to te barany robią kontynuację, bo przecież każdy się niemieckiego uczył. Dlatego skoro masz okazję to polecam francuski, w liceum nie będziesz miała problemów.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#36
Ale we Francji były organizowane ugrupowania narodowowyzwoleńcze. Czyli jeśli chce się uczyć języka to ma wybór: francuski jeśli chce być patriotką walczącą za ojczyznę za granicą, a jeśli woli kolaborować z Niemcami to niemiecki? i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/09/cd420edf271c70c1d1c05ccd6febb58f.jpeg?1347537291
Reply
#37
Ja dwa lata temu wybrałem francuski i żałuję...
Nic się nie nauczyłem, ale może to wina nauczyciela, bo jest ostro zjechany.
Reply
#38
Francuski piękny język, ale raczej bardziej ci się przyda niemiecki. Wink
Reply
#39
Powiedziałbym, że właśnie francuski się jej bardziej przyda, Francja z otwartymi rękoma przyjmuje ludzi którzy np. z polski przyjeżdząją się uczyć na Sorbonę.
Badzo miły kraj, dodatkowo piękny, byłem i polecam.
Jest sie po co uczyć.
Reply
#40
Niemiecki. Prosta sprawa, u mnie również są trzy języki (3 klasa G). Angielski, pomimo tego, że miałem w podstawówce, ledwo wyciągam na 3. Niemiecki, mimo krótkiego uczenia się, mam 4, a blisko było do 5. Łatwiej się nauczyć, nie ma jakiś specjalnych reguł, nawet pisownia nie jest taka straszna.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)