Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczenie się.
#1
Cześć ,chodzę do pierwszej gimnazujm. Moje oceny są nienajgorsze, mam prawie same trójki na koniec semestru.Ale chciałbym się poprawić i mieć średnią powyżej 4.00. Jak tego dokonać?
Jakie macie sposoby na piątki ? Angel

Nie piszcie mi o ściągach.
Reply
#2
Jak się uczysz to nie czytaj tylko tekstu.Wyobraź go sobie w głowie.Do poszczególnych słów/definicji twórz w myślach obrazki.Od jakiegoś czasu tak robię i to pomaga choć nie mam wielkich zdolności. Tongue
Reply
#3
Jedynym sposobem jest nauka.
Albo dla zaawansowanych proszki, ale to Cie raczej nie zainteresuje Tongue
Reply
#4
Mi przy muzyce wszystko wchodzi do gry.
A tak to ucz się systematycznie.
Bądź możesz uczyć się tylko na sprawdziany Big Grin
Reply
#5
Wystarczy, że będziesz wkuwał na przerwie do lekcji i oceny się poprawią. Cud, miód i malinki ten sposób. Ja tak pasek parę razy zdobyłem i najlepszy w klasie byłem Big Grin.

Ps. Odrabiaj wszystkie zadania przy muzyce. Następnego dnia przy tej samej muzyce też odrabiaj i zobaczysz, lepiej ci wszystko wejdzie.
Reply
#6
1.OTWÓRZ KSIĄŻKĘ
2.UCZ SIĘ
Reply
#7
Uczenie się na sprawdziany (w rozumieniu tego słowa przez większość) to kujoństwo. Część osób uczy się wtedy na blachę wszystkiego tak jak jest w książce, zeszycie, a po sprawdzianie już nic nie wiedzą. Confused

Najlepiej uczyć się ze zrozumieniem. Np. przekształcanie wzorów z chemii i reakcje. Często wystarczy się nauczyć dwóch wzorców wykonywania zadania, a potem sprawdzić kiedy się, którego używa i koniec nauki. Big Grin Podobnie z fizyką i matematyką.

Historia też jest łatwa do nauczenia się. Trzeba tylko pracować systematycznie. Nie znając wydarzeń wcześniejszych ciężko jest zrozumieć późniejsze, przez to sprowadza się to do zakuwania niezrozumiałych zwrotów.

Fereont:
Tylko wyobrażając sobie tekst w głowie wolniej się czyta. Przegniesz i wyobrażasz sobie w głowie tańczące literki układające się w słowa. Trzeba robić to z umiarem, bo jest przydatne i trochę pomaga.
Reply
#8
Rób ćwiczenia jak chcesz się czegoś nauczyć, tak chyba jest najłatwiej i człowiek najmniej się męczy.

A co do ocen to byleby prace domowe odrabiać i się skupiać na lekcjach.
Reply
#9
Przestań grać w Gra. Pozdrawiam,
Adam Naporski
Reply
#10
Tutaj chodziło mi o Matematykę ja tylko uczę się na sprawdziany i dostaję 3. Odrabiam zadania i tyle wystarczy by dała mi dostateczny na półrocze i w następnym startuję na ocenę dobrą.

Historia jest taka łatwa że nic się nie uczę a mam Bardzo dobrą ocenę. Z Chemi pyta tylko pierwiastków i kwasów.

Jeżeli chodzi o inne przedmioty to trzeba tylko uważać na lekcjach i tyle.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)