Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy sprawdzające wiedzę
#1
Witam, jestem w 3kl gimnazjum. Wiadomo, że 3kl piszą test na koniec 3kl. No i w ramach tego przygotowania wielu nauczycieli robi nam testy z 1 i z 2kl. Z całego materiału na ocenę! Czy tak można? Wiadomo powtórka powtórką ale żeby na ocenę?! A co jeśli, np. mój nowy kolega z klasy się przeprowadził z miejscowości X do mojej i może miał coś innego w programie (drobne zmiany itp, np jakiś materiał przełożony z 2 do 3kl)


Czy nauczyciel tak może? Czy jest jakiś pkt w prawach uczniach czy coś który o tym mówi?
Reply
#2
Tak jest nic nie zrobisz mają prawa na ocenę tym bardziej że zapowiada Tongue
Reply
#3
no ok ale w 3kl i na ocenę?
Reply
#4
no ja sam nwm Cry mnie najbardziej denerwują zadania domowe bo ej bez przesady... rozumiem zrobić np. 2 zadania z matmy i jakiś tam życiorys na polski zdobyć ale bez jaj? jak mi po 10 zadań z każdego przedmiotu każą robić i do tego nic za to nie mam a jak nie zrobi to 1 Sad
Reply
#5
Zdałeś? Zdałeś. A więc musisz mieć opanowany materiał z poprzedniej klasy, w ten sposób nauczyciele sprawdzają jaką część materiału muszą jeszcze raz przerobić, żeby jak najlepiej przygotować uczniów do testów.
Dlaczego na ocenę? Bo wtedy każdy stara się przypomnieć sobie ile tylko może, żeby uzyskać najlepszą możliwą ocenę. Gdyby takie testy nie były na ocenę to nauczyciel nie uzyskałby realnego poziomu wiedzy uczniów.
Reply
#6
O ile wiem to można. Może to inna sytuacja, ale w klasie 5 i 6, przed testem na koniec podstawówki też pisaliśmy testy próbne na ocenę. Wink
Reply
#7
Ucz się po prostu. Bożesz..
Reply
#8
Exclamation 
Mogą,mogą mieliśmy tak z biologii,akurat napisałem na 4.
Reply
#9
Zależy o jakiej ocenie mówisz...kolegom z 3 gim robiła niby na ocenę żeby ich zaciągnąć bardziej do lepszych wyników. Ja sam chodzę jeszcze do 2gim, ale u nas też są testy z poprzedniej klasy również na pseudo-ocenę..tu chodzi chyba bardziej o ocenę dla nauczyciela żeby mógł sam dla siebie sprawdzić co wiemy etc, a nie jako wpisy ocen do dziennika.
Reply
#10
To normalne że w trzeciej klasie są takie powtórki - a to o czym mówisz to o ile się nie mylę diagnoza po klasie drugiej - to czy nauczyciel wpisuje z niej oceny do dziennika zależy od gustu Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)