Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z argumentami do rozprawki
#1
Witam Smile

Cóż, mój problem nie jest taki, iż chcę od was byście mi wymyślili wszystkie argumenty i wgl. Nie w tym rzecz. Po prostu wymyśliłem argumenty do tematu rozprawki "Wiara to..." i mojej tezy "Wiara to nie tylko Bóg":
-wiara w lepsze jutro
-wiara we własne możliwości
-wiara w zabobony i szczęśliwe talizmany (sól, lustro & słoniki, koniczyna)

Problem w tym że po fakcie koleżanka uświadomiła mi że to mają być przykładu z filmu, literatury lub życia codziennego.

I tu się rodzi moja prośba. Czy możecie podać mi przykłady do moich argumentów? Angry Za Chiny nie mogę wymyślić, tzn. chodzi mi o to, iż powiedzmy znacie z jakiejś książki (czyli przykład z literatury) jakąś osobę, która... weźmy argument drugi - była uparcie przekonana o braku jakichkolwiek przypadków czy cudów i wierzyła tylko we własne możliwości.

Możecie mi pomóc? Sad
Reply
#2
Thumbs Up 
To co wymieniasz od myślników to przykłady. One się nadają to wymienienia przy wstępie, argumentować masz fakt, że wiara to nie tylko Bóg. Inaczej - udowodnij że wiara to nie tylko Bóg. W sumie to dość trudne, mnie samemu nie przychodzi nic w tej chwili do głowy. Pomyśl nad tym. Pogłówkuj sam nad argumentem, bo jak ktoś Ci podsunie, to dalsza część nie będzie tak silna jeśli sam wymyślisz całość.
Reply
#3
Hm, z mojej rozmowy z nauczycielką wynika że nie do końca jest tak jak mówisz. To co wypisałem od myślników to przykłady tej wiary niekoniecznie Boskiej, i do tego odwołać przykłady z tych dziedzin które podałem, tak aby były one spójne Tongue Co do główkowania - myślę nad tym od 1,5h i nic...
Reply
#4
Wymyśl autora, film, książkę i fabułę na szybko i to napisz. Wątpię, by ktoś to sprawdzał. Tongue Ja tak pisałem każdą rozprawkę.
Reply
#5
Moja polonistka to sprawdzi Angry Już jeden kumpel wywinął taki numer raz Angry
Reply
#6
Racja, dość trudne.

Przkłady z filmu powiadasz hm?

Może coś z kodu da vinci, to jeden z filmów który troszeczkę lepiej pamiętam. Napisać że Wiara ludzka jest różnie argumentowana przez inne kultury i podać przykłady.

możesz nasunąć i wysnuć wnioski.

Troszke nie wiem jak ci pomóc, strasznie trudne ; o
Reply
#7
Jeśli połączysz te wymienione z argumentami na ich prawdziwość (lit. etc.) to wtedy są one argumentami oczywiście Tongue.
Reply
#8
Music 
Ta... cała klasa głowi nad tym...

Cóż, jeśli chodzi o wiarę w lepsze jutro, chyba odwołam się do Oskara z książki pt. "Oskar i pani Róża". Chłopiec chory na białaczkę, spędza swoje ostatnie dni w szpitalu i mimo świadomości czyhającej na niego śmierci, stara się korzystać z każdej podarowanej mu chwili. Mimo choroby, bohater zasypia z nadzieją na lepsze jutro, z nadzieją na to, by wstać i znów pokazać światu, że mimo choroby i śmierci, można wierzyć, że każdy kolejny dzień będzie przepełniony radością - dobre, nie Big Grin ?
Reply
#9
Jeśli mogą to być przykłady z nowszych dzieł kinematograficznych, to Never Back Down i Never Back Down 2. Obejrzyj czy przeczytaj opis. Generalnie chodzi o to, że chłopak cały czas trenuje sztuki walki, żeby na koniec filmu pokonać innego kolesia. Tongue Mimo, że mu tam było ciężko, to w siebie wierzył i trenował i w ogóle.
Reply
#10
no w sumie świetne. : D

Chłopiec mimo śmierci nie przestaje czerpać radości z życia, hm . świetne Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)