Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humanizm nieprzyszłosciowy - true or false?
#11
(2014-01-13, 14:52:04)Drexenus Wrote: Jeśli ktoś nie potrafi szukać , do niczego się nie nadaje to nie znajdzie pracy .-. . Ja zaraz po zakończeniu Technikum mam zapewnioną pracę za 3k brutto .-. Nawet Matury nie potrzebuję .


Hahahha Big Grin Ciekawe gdzie mi powiedz ?
Reply
#12
Za parę lat informatyka/budownictwo będą zapchane.
Pan Karma:
No własnie, słyszałem że aktualnie na prawo jest duży tłok i humanistów jest od groma, a ja mógłbym isc od biedy na mat/fiz
A poza prawem widzę tylko archeologię dla siebie, ale też przyszłosciowa raczej nie jest Cool
Bon Scott:
Politechnika jakos mi się specjalnie nie widzi
Reply
#13
Zanim wybierzesz szkołę średnią trzeba zawszę pomyśleć , porozglądać się co ma sens i na co warto iść . Mieszkam na Śląsku i dowiedziałem się (To jest jawne , nawet na każdej stronie o tym spamowali) że Polska aktualnie ma zamiar zwiększyć wydobycie węgla , mamy do 2060 roku zacząć wydobywać go w owiele większych ilościach . Niby wszystko pięknie ale tu kolejny zonk okazuje się że w Polsce nie ma wykształconych górników . Jeśli są to zazwyczaj po zawodówce górniczej a ciężko takiego dać jako na np na stanowisko sztygara . Dlatego kopalnie podpisały umowę ze szkołami i otwierają w niektórych miejscach technikum górnicze .-. . Od razu na początku roku przyszli nam ludzie z kopalni i wytłumaczyli nam wszystko , maturą mamy się średnio przejmować ale za to musimy zrobić wszystko by mieć tego Technika Górnika a wtedy do pracy możemy jeszcze iść w Lipcu po skończeniu szkoły .-. .
Reply
#14
Nigdy nie idź na coś od biedy. Jeżeli interesujesz się prawem to idź na prawo. Jak pójdziesz na jakieś studia, którymi jesteś zainteresowany to najprawdopodobniej będziesz uważał na wykładach, będziesz chętnie szukał współpracy (z jakimiś kancelariami adwokackimi, nie wiem) i jeżeli oddasz się tym studiom, podołasz i będziesz zainteresowany prawem bardzo, to po studiach będziesz miał już sporo doświadczenia. A jak pójdziesz na coś od biedy to zaliczysz wszystkie przedmioty, dostaniesz magistra, ale będzie widać od razu, że to nie jest Twój konik, a to właśnie takich chcą firmy, a i pracując na własną rękę będziesz miał już jakąś bazę na której przeganiasz innych.
Reply
#15
Masz kochany ile zarabia zwykły ryl po zawodówce na kopalni :
http://www.moja-pensja.pl/zarobki/178,ile-zarabia-G%C3%B3rnik-eksploatacji-podziemnej
Ja po kilku latach pracy po Technikum mam szansę być Sztygarem i być ich przełożonym . Skoro tyle zarabia zwykły ryl to hajs mi się będzie naprawdę zgadzał . Te 3k brutto to kwota na sam początek i dolicz do tego jeszcze raz w roku z 3 tysiące Barbórki jako premia .
Reply
#16
Zobaczyłem tą twoją stronkę, klaun zarabia 3500 ;-;
Reply
#17
Jedyne ryzyko jest takie, ze to raczej niebezpieczna praca, jakby nie patrzeć.
Reply
#18
Nawet na cos takiego nieprzyszłosciowego jak historia? Cool No ale prawo/historia mnie najbardziej interesuje.
Reply
#19
Netto 2.5 koła ;_; to zależne bo może zarobić jeszcze więcej . Klown to raczej zły przykład bo zależy pensja od popularnośći i od tego ile mu płacą ;_; To tak jakby zobaczyć średnią zarobków rapera . Za to w takim zawodzie gdzie pensja jest stała to sumy są tam normalne . Praca Klowna jest jakby nie patrzeć niepewna zarobkowo bo jednego miesiąca możesz miec nawet 5k złotych a następnego przez cały miesiąc tylko 500

West:

Wole podjąć lekkie ryzyko ale mieć w razie czego pewną przyszłość niz pluć sobie w brodę że na nic mnie nie stac .
Reply
#20
Sad 
Donald Tusk i Bronisław Komorowski byli po studiach historycznych.
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)