Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia i szkoły wyższe
#41
Information 
(2013-11-06, 12:58:10)Starek Wrote: pozostałe 9 miesięcy go widzi ?


Yyy, to chyba tak nie działa i chodzi o inną pracę, w tym o co mi chodzi proporcje są raczej odwrotne. Jeśli uważasz inaczej to daj mi nr gg, bo być może mówimy o różnych specjalizacjach, a że mnie to interesuje do daj znać.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#42
Zgłasza się student pierwszego roku prawa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Big Grin

Przede mną pierwsze kolokwia i sesja. 15 listopada mam kolokwium z Logiki prawniczej, a 18 z Łaciny. Pod koniec miesiąca wyskoczy pewnie coś z angielskiego. Wspomniany język obcy studiuję na poziomie C1, jest to tzw. Legal English. Słabsze grupy realizują tzw. Introduction to Legal English. Łatwo się domyślić, że nie ma tam ŻADNEJ gramatyki, program przewiduje, że znasz ją już doskonale. Zajęcia koncentrują się na poszerzaniu znajomości słownictwa stricte prawniczego.
Na pierwszym semestrze mam jeszcze Historię filozofii, Historię ustroju państwa (gwóźdź do trumny studenta) oraz Prawoznawstwo.
Jak na razie jestem wyjątkiem od reguły, bo nie mam nawet kiedy piwa wypić Big Grin Jak chcesz coś więcej wiedzieć, to pisz. Mogę ci pokazać mniej więcej czego się aktualnie uczę.

Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z zawodem prawniczym, to niech nie myśli, że pracę znajdzie za granicą. Kierunki techniczne na całym świecie wyglądają prawie tak samo, w przypadku Prawa tak nie jest.
Reply
#43
Nie zrozumiałem ostatniego zdania...
Ktoś chce zostać prawnikiem - nie ma co liczyć na pracę za granicą.
Chcę pójść na coś związanego z informatyką - również nie ma co liczyć na pracę za granicą, ale w przypadku prawa tak nie jest (z tego wynika, że prawnik może liczyć na pracę za granicą).

Jak w końcu jest, bo się pogubiłem. Wink
Reply
#44
A ja jeszcze nie mam sprecyzowanego planu, ale jestem humanistką, więc na cokolwiek nie pójde i tak mi sie to nie opłaci. :<
Reply
#45
Studiuje sie przede wszystkim nasze, polskie prawo. Bez konkretnych specializacji nic nie zdzialasz za granica ze wzgledu na ograniczona znajomosc tamtejszych przepisow. Oczywscie nic nie stoi na przeszkodzie aby wymagane umiejetnosci zdobyc, ale pozniejsza praca wymaga swietnej znajomosci jezyka obcego. Pol biedy jesli jest to angielski. Wiekszosci slow w zyciu nie slyszalem/widzialem. Do niektorych trudno znalezc dobre objasnienia po Polsku. Tongue

Student kierunku technicznego nie musi wchodzic w zadne relacje interpersonalne. W Polsce programuje sie przeciez tak samo jak za granica.
Samo studiowanie Prawa w Europie rozni sie od tego co jest za oceanem.
Reply
#46
(2013-11-06, 20:43:59)Alon No Fear Wrote: No dobrze w małym mieście i 50% tych osób nie przeprowadza się do dużego miasta tylko zostaje. W dużych miastach jest mało ludzi z zawodami fizycznymi. W Polsce zaczyna za dużo być "elit" społecznych.


Fakt, po ukończeniu jeszcze jakiś studiów mógłbym całkiem dobrze zarabiać (np. w jakimś banku, albo coś Big Grin), a po drugie mając wiedzę o ekonomi, zarządzałbym dobrze swoimi pieniędzmi.
Reply
#47
A jakie wyniki miałeś z matury? Ciężko było się dostać? Bo Rzeszowski ma prawie takie same notowania jak Lubelski, tak więc ciekawi mnie to Big Grin

A z angielskiego nie mam problemów, mam bdb znajomość języka, szczególnie słówek, nauczycielka mówi że umiem lać wodę, tyle, że gramatykę to ja biorę na wyczucie.
Reply
#48
O zarabianiem w banku to będzie przychodziło powoli Tongue Z upływem czasu będziesz miał wyższe stanowiska i wtedy można trochę zarobić.
Ice Knight:
A gwoździem do trumny każdego studenta prawa nie jest Prawo Rzymskie? Big Grin
Reply
#49
Nie od razu Billem Gatesem się zostaje. Big Grin
Reply
#50
I bardzo dobrze. Nad osobą z brakiem wiary w siebie i stereotypowym myśleniem z kwejka, którego administrator nie skończył podstawówki nie jest potrzebna świat nie będzie się użalał. Btw po co napisałaś, skoro nie masz nic innego do powiedzenia? To zupełnie tak samo jakby nauczycielka zapytała się, kto mieszka na wsi, a dzieciaki "ja nie, ja nie, ja nie :<"
Ice Knight:
Niestety się z Tobą nie zgodzę. Smile Mój brat, 5 rok prawa jest na erasmusie ze studentami prawa z całej Europy i jakoś ogromnie się nie różnią. To prawda, że prawo za granicą jest inne, ale akurat prawnik podobnie jak lekarz, całe życie się niestety musi uczyć, bo paragrafy się zmieniają.
_
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)