Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa podstawa programowa- wyżal się!
#11
Na rozszerzeniu z matury z matematyki dołożyli rachunek różniczkowy Big Grin Życzę wam powodzenia Smile

AtUP Ja tam bym się cieszył z tylu matematyk. Można sobie przynajmniej na spokojnie materiał przerabiać a nie gonić ze wszystkim tak jak my w liceum. W 3 klasie przed maturą to wykorzystywaliśmy każdą godzinę na matematykę bo trzeba było rozszerzenie dobrze ogarnąć.
Reply
#12
Shocked 
Mogliście się wcześniej urodzić a teraz to możecie się żalić na podstawę programową.
Reply
#13
I tak wcześniej umrzesz.
Reply
#14
Żalić to każdy się potrafi. W sumie te różniczki już w liceum to wcale niegłupi pomysł. Na pierwszym roku studiów informatyczno-matematycznych to ta wiedza akurat idealnie się przyda. Zapewne w innych przedmiotach też zaszły zmiany, które w praktyce może nie będą takie złe.
Co do ilości godzin z danego przedmiotu to też autor tematu przesadził. Już wyżej napisałem czemu większa ilość godzin jest niegłupim pomysłem.
Reply
#15
Kiedy jest sama matma to spoko, tylko że na nieszczęście dwa pozostałe kierunkowe przedmioty, bo tyle na ogół jeszcze jest też mają zwiększoną liczbę godzin i to może spowodować naprawdę ładny zamęt. Matmy mam 6+ godzina dodatkowa, taka lajtowa, gdzie nie trzeba się spieszyć, więc akurat ja narzekam na zwiększoną liczbę godzin angielskiego i geografii, bo materiał do przerobienia niewiele inny i jego akurat starcza, a taka zwiększona liczba godzin skutkuje niezłym zatorem. Tak, wiem, że idąc do liceum nie szykowałem się na pszczółki i kwiatki, ale niektóre rzeczy są po prostu absurdalne.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#16
Zwykle nie uczy się w jednym przedmiocie tylko w pewnej dziedzinie. Na medycynie nie wystarczy ci sama chemia ale potrzebujesz tak samo i chemii i biologii. Tak samo np. na informatyce nie wystarczy ci sama matma ale potrzebujesz też odpowiedniej wiedzy z fizyki czy informatyki. Dlatego przedmioty są powiększane godzinowo grupowo.

EDIT Nie wiem jak tam z tą geografią, ale angielski też się przyda w zwiększonej ilości godzin. U nas w kraju nauczanie angielskiego idzie średnio w porównaniu z resztą Europy i każda dodatkowa godzina treningu wam się przyda.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)