Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła licealna w Krakowie - pytania.
#1
Cześć.
Jako, że "przeskoczyłam" klasę, w przyszłym roku zamiast do III gimnazjum wybieram się już do liceum, będąc z rocznika '99. Ale nie dokładnie o to mi chodzi.

Jakie mogę wybrać liceum? Interesuję się naukami ścisłymi, szczególnie biologią, z naciskiem na genetykę i chętnie z nimi związałabym moją przyszłość. Dlatego jest to podstawowe kryterium mojego wyboru szkoły. Chciałabym wybrać takie liceum, które ma bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, koła zainteresowań etc. Oprócz tego zależy mi na atmosferze, w miarę spokojnej. Myślałam o liceum I, II lub V, ostatnio brałam też pod uwagę Liceum w Piekarach koło Krakowa (http://lo.fund.pl/news.php ).

Niestety, mam też swego rodzaju utrudnienie, jakim jest konieczność dojazdu. Wybieram Kraków, bo też tam chcę studiować, a niektóre licea mają czynny kontakt z uczelniami.
Mogłabym oczywiście jeździć busem/pociągiem, bo oba te środki transportu są w moim mieście na dobrym poziomie, ale zastanawiałam się nad internatem. Jaki byście polecili? Bez jakiejś arcysurowej dyscypliny, ale też bez przesady. I oczywiście miło by było, gdyby był blisko polecanego liceum.

Tak więc, kieruję do Was zapytania:
=> Jakie polecilibyście mi liceum w Krakowie? Mile widziane opinie wynikające z własnego doświadczenia.
=> O miejsce w jakim internacie powinnam się starać? Lub czy lepiej dojeżdżać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Reply
#2
Ja Ci nie pomogę,ale wyjaśnisz mi jak można "przeskoczyć" klase?To za dobre wyniki w nauce czy jak? Cool
Reply
#3
Sad 
Uuuuu Kryska uczona ; )
Reply
#4
Też jestem ciekawe jak można przeskoczyć klasę. o:
Reply
#5
KRysiu pomogę Ci wybrać szkołę ponieważ sam się interesuję biologią, chemią i też szukam takiej szkoły w Krakowie. Jedynie co to jestem dumny, że mamy takiego SM na serwie.
Reply
#6
Sexuualny:

Normalnie , ja też "przeskoczyłem" Cool Mi ojciec gdzies poszedł jakiejs poradni cos tam gadac i poszedłem wcześniej od szkoły <lol> Big Grin
Reply
#7
Iść wcześniej do szkoły, a przeskoczyć klasę to różnica poza tym teraz iść do szkoły w wieku 6 lat to norma.
Reply
#8
Wujek Błękitnooki i inni zaciekawieni:
Za wyniki w nauce. Multum formalności i wizyt w poradni psychologicznej .-.

Ulamir:
dzięki Big Grin


Dobra, to pomoże mi ktoś? :c
Reply
#9
Idź do szkoły w swoim mieście, skończysz szkołę, studia i tak będziesz pracować za 6,5zł/h, więc co to za różnica czy skończysz to czy tamto? Big Grin
Reply
#10
Różnica? Oj, jest. I to zasadnicza. Nie wiem czy będę pracować za 6,5 zł za godzinę, ale wiem, że chcę dostać się na dobrą uczelnię, a to wymaga wiele pracy i nauki - dlatego szukam takiej szkoły, która uczniów wspiera i pomaga im rozwijać zainteresowania. A tego liceum w mojej miejscowości nie oferuje.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)