Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca (Dyskusja ogólna)
#1
Bug 
Witam otóż męczy mnie pytanie jaką szkołę dalej wybrać w jakim kierunku się kształcić gdzie potem pracować? Dlatego tworzę ten temat abyśmy mogli podyskutować na temat przyszłej szkoły.. kierunku gdzie chcemy pracować , wiem że to głębokie wychodzenie w przyszłość ale ja osobiście jestem w 3 gimnazjum i mam problem z wybraniem dalszej szkoły bardzo chciałbym iść do liceum na prawo potem studia ale mówią mi że bez znajomości nie mam szans a co wy o tym myślicie? Zapraszam do obszernej dyskusji.
Reply
#2
"Bez znajomości nie masz szans" mówią tylko zazdrośnicy. Owszem, w niektórych kancelariach prawniczych spotykamy się z nepotyzmem, ale tak naprawdę to bardzo nieduży odsetek. Jeżeli chcesz kształcić się w kierunku prawa - droga wolna.
Niewątpliwie musisz jednak przygotować się na pracę - w prawie wiele zależy od twojej pamięci, zdolności ale przede wszystkim motywacji.
Reply
#3
A mam pytanie do Pani otóż chciałbym iść w kierunku takim aby do mojej pracy Matematyka nie była tak potrzebna , ponieważ u mnie licho z nią ale za to Angielski mam na wysokim poziomie.
Reply
#4
Brick 
"Bez znajomości nie masz szans" owszem jest błędne ale "ze znajomościami masz większe szanse" już nie Wink
takie małe wtrącenie. Obecnie sam szukam pracy więc może coś w tym temacie naskrobie jak posprzątam mieszkanie. Tongue
Reply
#5
Jaka tam pani, jestem w twoim wieku : >
Jak nie chcesz matematyki to prawo, ale niech to nie będzie tak, że idziesz na prawo, bo na innym możesz sobie nie dać rady. Popróbuj też dostać się do biura tłumaczeń, skoro dobrze umiesz angielski.

Starek:
Zgadzam się z drugim stwierdzeniem, niestety ._.
Reply
#6
Znajomości akurat znacznie potrafią ułatwić znalezienie pracy i to w każdej branży.

Posłużę się moim przykładem.
Razem z kumplem chciałem pracować na magazynie, na nocne zmiany. Kumpel miał tam dwóch znajomych i mimo tego, że "szef" odprawił nas po rozmowie pierwszego dnia, to Ci stwierdzili, że przyda się pomoc, bo sami nie wyrabiają. Wyszło tak, że kumpel po dwóch dniach biegał ze skrzynkami, a ja siedziałem w domu, bo słowa dwóch dobrych pracowników przemówiły szefowi do rozumu.
Niby nic, ale zawsze coś.
Reply
#7
Myślałem też nad informatyką ale tam konieczna jest matematyka ... ;< co mnie martwi... może spróbuję w siatkówkę bo mam warunki ale nie wiem jeszcze zobaczę.
Reply
#8
Też nie jestem jakaś świetna z matematyki i średnio lubię, ale mam rozszerzoną w liceum i w miarę sobie radzę. Piątkę raczej ciężko mieć bez takiego zmysłu matematycznego, ale 3-4 się da, ucząc się regularnie Wink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)