Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po gimnazjum - Kierunek programistyczny
#31
Tak Cool

Jak nie wyjdzie praca w firmie to pozostanie tylko jedno Cool Wydanie Minecraft'a v2

Corroded:
Ja programowanie zacząłem od podstawówki(między 4 a 5 klasą bodajże) gdy dostałem swój własny komputerek i zacząłem grać w Sa-Mp'a(GTA San Andreas Mutliplayer) zainteresowałem się tworzeniem gamemodów a potem jakoś tak przeszedłem na C++ (bo składnie trzeba było ogarnąć) a potem jakoś inne języki i tak się zaczęło więc z Pascalem se poradzę Smile


EDIT2:
Ja może nie ogarniam zbytnio C++ na poziomie tak jak ty to nazwałeś PRO, ale grę stworzyć bym umiał ale nigdy nie mogę się za to zabrać aby stworzyć własną grę bo zawsze mi coś przeszkodzi Cool
Reply
#32
Kumpel z klasy ogarnia w stopniu PRO C++, robi w tym jakieś projekty 3d, proste silniki, silniki graficzne itp., w pierwszej klasie był na czymś w rodzaju praktyk w Ubisofcie i po wizycie prawdopodobnie będzie miał tam zagwarantowane właściwe praktyki w 3 klasie. Dla chcącego nic trudnego Tongue Ja sam mam kilka pomysłów na prywatny projekt, czekam tylko na moment, kiedy będę ogarniał C++ w takim stopniu, żeby z kimś go zrealizować.
Reply
#33
Thumbs Up 
Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś, że 98% ludzi w internetach nie myśli? O_O
Reply
#34
Chłopie ja nie wiem jak ty sobie wyobrazasz te technikum . Lekcje będą wyglądać tak że koleś będzie wam coś tłumaczył , a wy następnie będziecie musieli wykonać jakieś zadanie . Wytłumaczy wam tylko podstawy danego języka bo po prostu nie starczy mu czasu żeby wyjaśnić coś poważniej . Przez te 4 lata nie będzie sie praktycznie nic działo i ty nadal mało będziesz umiał . Jeśli po skończeniu tej szkoły będziesz potrafił napisać taką gre jak Mario to naprawdę szacun :x . Jeśli nie umisz programować , nie wiesz nawet czy ci sie to podoba to sobie odpuść . do szkoły informatycznej idzie się po papierek a nie żeby sie czegoś nauczyć .
Reply
#35
Ja tylko powiem, że na mat-fizie w 2kl, też odpadają wszystkie "niepotrzebne" przedmioty, bo wszyscy tylko o technikum gadają. W 2kl. mat-fiz mam 7h matmy, 5 fizyki, 5 infy, 2h Historii i społeczeństwa, polski, 2x angola, 2x drugiego języka i fakultety z wfu.
Reply
#36
Mario to i teraz Ci napisałbym na uparciucha Cool Pisałem w poprzednich postach, że programować umiem Smile Więc no problemo.
Reply
#37
Masz zły tok myślenia. Przecież jak pójdziesz do technikum nie oznacza, że nie będziesz już miał geografii, chemii czy biologii. Będą te lekcje plus zawodowe. Z początku chciałem iść do technikum, ale sobie odpuściłem. Wybrałem liceum na kierunek mat-inf i jestem zadowolony. Szkoła skończona z przyzwoitymi ocenami, a z programowania umiem tyle ile chciałem. Większość nauczyłem się w domu, bo 2 godziny infy to było za mało. Teraz na studiach liczę na więcej, choć też nie jest tak jak bym chciał.
Jeżeli lubisz programować to możesz iść do technikum, ale ważne jest, żebyś w domu też się uczył, sam. W szkole tak dużo cię nie nauczą, tylko podstaw.
Reply
#38
Powiem ci tak Smile

Masz zamiar iść na iformatyka programistę i w przyszłości pracowac w tym zawodzie ? W porządku dlatego skoro masz komputer to dziennie ucz się i napierdzielaj linijki kodu , rób to dziennie . Dziennie pisz jakiś soft rób to teraz do jakiegoś kwietnia aż będziesz musiał wybrąć szkołe . Po tym czasie zobaczysz czy to cię naprawdę kręci czy nudzi , bo większość twojego życia będzie tak wyglądała . Narazie poznałes podstawy jakiegoś kodu i myślisz że masz niewiadomo jakie pojęcie .

PS:Jak mówie dziennie to myśle dziennie po minimum 2-3 godziny Smile
Reply
#39
Jak ja dziennie nawalam po kilka godzin programowania od kilku lat już (od podstawówki [czyt. post'y wyżej]) i ciągle czegoś nowego się uczę ale nigdy jakoś nie usiadłem i nie napisałem żadnego fajniejszego projektu, ale mam zamiar to nadrobić Tongue


http://warsztat.gd/user/Galfados - Link do mego profilu na warsztacie Tongue
Reply
#40
Dlatego pierwsza klasa jest najtrudniejsza do zdania (wbrew pozorom) i NAPRAWDĘ nic nowego się nie uczysz. Co do nauki programowania, to nauczyciele u mnie w szkole przykładowo mają ponad rok na omówienie Pascala przy 2 godzinach w tygodniu w 1 klasie i 4 godzinach w 2, mają później prawie 2 lata na omówienie C++ przy 4 godzinach programowania w 2 i 4 w trzeciej, a na sam koniec podobno ma być muśnięta Java ostatni semestr (bo jak wiadomo zawodowe w technikum odpadają wraz z ostatnią kwalifikacją, czyli z 8 semestrów masz te przedmioty przez 7/8), a ostatni miesiąc jest przygotowaniem do matury (7-9godzin matmy + fakultety itp.) Nie powiedziałbym, że ,,nic się nie dzieje", no ale jak tam kto woli.

Mały Brajan:

Ja również planuję napisać w HTML+CSS stronkę, wrzucić na darmowy serwer (mam na co wydawać kasę, domena mi nie potrzebna) i umieszczać tam swoje śmieci Tongue Od pseudo-gry w Pascalu sprzed pół roku doszło trochę badziewia różnej treści.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)