Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co po gim ? Wojsko, Medycyna, Sport, Hotel ?
#1
Mam dylemat, otóż trenuję piłkę ręczną i mógłbym iść po gimnazjum do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i kształcić się dalej, ale już z planami na przyszłość, że pójdę na AWF, lub dostanę się do klubu, który sam w przyszłości będzie mnie utrzymywał. Jak wiadomo, nie zawsze to się udaje i jak się nie uda to co wtedy, pracować w szkole jako nauczyciel ? Nie.
Trenuję w klubie, bardzo mi się to podoba i chyba trenowanie w klubie mi wystarczy, predyspozycje mam, ale wolę być pewny, bo jak złapię kontuzję to wszystko na marne pójdzie.

Drugą opcją jest pójście do technikum o profilu (?) hotelarskim, już mam obcykane do jakiej szkoły, gdzie potem na studia i wgl. Miałem tam iść z koleżanką do szkoły, zawód po tym jest fajny, na recepcji może nie, ale wypakować bagaż, oprowadzić czy pracami bardziej fizycznymi w hotelu, niż te papierkowe były by ciekawe. Ma się wtedy stały kontakt z pozostałymi pracownikami i miło czas leci.

Medycyna, mój faworyt, bardzo interesuję mnie praca jako patolog, przeprowadzać sekcje zwłok, nie mam problemów z tym widokiem, nie przeszkadza mi to, a wręcz ciekawi. Czekało by mnie dużo nauki zanim osiągnę cel, dużo ciężkiej nauki. Za niedługo przejdę się do zakładu pogrzebowego z prośbą, by towarzyszyć im przy sekcji w prosektorium, by wiedzieć o co chodzi i ustalić, czy na pewno chcę.

Ostatnią już nie przemyślaną opcją jest wojsko, jakie są kierunki do wojska i jak to wygląda, technikum wojskowe ? Zawód ? Technik wojskowy ? O co w tym chodzi i jakie są kierunki i gdzie potem i co się potem robi Confused Dajcie mi jakąś stronkę do tego, lub wyjaśnijcie o co chodzi i jak jest brane pod uwagę przyszłość takiego wojskowego. Opłacalne to ? Ile taki wojskowy zarabia i jakie są szczeble, jak je osiągnąć Angry


Zdementujcie coś, powiedzcie co robić potem, bo te cztery zawody mi się podobają, lecz mam dylemat, jestem ambitny i uparty, dążę do celu, tylko wskażcie mi co najlepiej, lub skrytykujcie coś.


Pomocy :c
Reply
#2
Photo 
Sport odradzam, zbyt nie pewne.
"Medycyna, mój faworyt, bardzo interesuję mnie praca jako patolog, przeprowadzać sekcje zwłok, nie mam problemów z tym widokiem, nie przeszkadza mi to, a wręcz ciekawi." o.0 Medycyna jest ogólnie b.dobrym zawodem ale ostatnio jest duży popyt na niego. Hotelarstwo wydaję się oke, ps pomyśl jeszcze nad tą papierową robotą w tym hotelu.
Reply
#3
Wojsko! Chłopów Polska potrzebuje. Big Grin
Reply
#4
Wybierając medycynę otwierasz sobie bardzo interesującą i korzystną drogę Smile
Mianowicie, w Nowej Zelandii (interesuję się tym krajem, czytam o nim więc wiem) potrzeba lekarzy. Ci, którzy tam przyjadą zarabiają krocie.
Sport bardzo dobrze sam określiłeś - jest niepewność. Znajomy kolegi miał wykształcenie sportowe (czy tam grał w klubie jakimś, nie pamiętam) etc. Jednak pech chciał, że miał wypadek samochodowy po czym amputowali mu nogę. Uniemożliwiło to mu sport.
Co do wojska i hotelarza - nie wiem więc nie wypowiem się.
Reply
#5
"bardzo interesuję mnie praca jako patolog, przeprowadzać sekcje zwłok, nie mam problemów z tym widokiem" sprawdź w realnym życiu, bo w filmach/grach to nie to samo.
Reply
#6
Dlatego mam zamiar odwiedzić prosektorium by wziąć udział w sekcji zwłok, obserwować. Widziałem już podobne widoki, a gry/filmy dodają smaku tylko, choć nie ukrywam, gustuję bardziej w brutalnych filmach, grach nie Dodgy
Reply
#7
Co do wojska to chyba Ci to pomoże: http://www.wojskowe.info/jak-zostac-zolnierzem/

Jak tak sobie myślę, to może pójdź na lekarza wojskowego? Połączysz dwa, a jak Cię wyślą do Afganistanu, to nawet trzy z czterech dróg twojego ewentualnego kształcenia. Tylko będziesz musiał się ostro pouczyć, po UMed w Łodzi ma naprawdę wysokie wymagania.
Reply
#8
Leć na medycynę, to fantastyczny zawód. A jak coś cię jeszcze interesuje, to droga wolna. Mnie również takowa praca interesuje i myślę o związaniu przyszłości z medycyną.
Reply
#9
Thumbs Down 
Chcę powiązać głównie pracę z rodziną, by nie siedzieć 24/7 w pracy, a móc poświęcić czas rodzinie i móc ich utrzymać dobrym zawodem. Dlatego odpada chyba wojsko.
Reply
#10
Brick 
Jeżeli chcesz mieć dużo czasu, no to medycyna. Wbrew pozorom to ona jest z nich wszystkich najmniej czasochłonna, gdyż nie spędzasz czasu na wyczerpujących treningach, nie ograniczasz się dietą, nie masz ciągłego stresu o los twego biznesu (hotelarstwo Tongue).
A co powiedziałbyś na WAM?Wojskowa Akademia Medyczna?
W ten sposób możesz połączyć zawody
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)