Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punkty egzamnu.
#1
Siemka mam do Was pytanie czy za oceny na koniec roku dostaje się pkt do egzaminu?Jak tak to za każdy przedmiot jest tyle samo co z innych czy jak to jest?
Reply
#2
Nie do egzaminu tylko do wyników ogólnych bambaryło. Oceny ogólnie pomagają dostać się do szkoły średniej.
Reply
#3
Wiem ze jak z paskiem masz to jakies pkt sa na koniec roku ale nie wiem ile
Reply
#4
No ja jestem aktualnie w 3gim i chcę się dowiedzieć jak to jest.
Reply
#5
Nie do egzaminu, ale owszem dostaje się Cool.

A mianowicie dostajesz pkt. rekrutacyjne, które są brane pod uwagę przy składaniu podania do szkoły ponadgimnazjalnej tzn. im więcej pkt tym większa szansa na dostanie się.

O ile pamiętam to wygląda to tak, że w zależności od kierunku, profilu, brane pod uwagę są różne przedmioty, u mnie były to np. matematyka fizyka i język obcy (chyba).

Pkt dostaje się jakoś tak:
ocena celująca-10pkt
bardzo dobra-8pkt
dobra-6pkt
dostateczna-4pkt

Za inne się ich nie dostaje, co do ilości to nie jestem ich na 100% pewien ale to chyba tak się mają.

Co do egzaminu, jak napiszesz, tyle dostaniesz procent, i te procenty również przekładają się na pkt. rekrutacyjne do szkoły, np. ja dostałem 100% z matmy z egz. gimnazjalnego, czyli wynik procentowy dziele przez 10 i mam ilość pkt rekr. do szkoły ponadgimnazjalnej. Oceny z jakichkolwiek przedmiotów nie mają wpływu na to jak napiszesz egzamin.

PS. Chyba że startowałeś w olimpiadzie naukowej z danego przedmiotu, i dostałeś się do laureatów/finalistów, to wtedy z danego przedmiotu w którym startowałeś egzamin masz zaliczony od razu na 100% i nie musisz go nawet pisać, to samo jest z maturą Tongue.(znaczy o te olimpiady chodzi)

PS ciąg dalszy...

Pkt dostajesz również za takie rzeczy jak: udział w jakichś akcjach charytatywnych(nie wiem o co tu dokładnie chodzi, ale wiem że za to jakiś pkt. jest). Oraz za pasek, za pasek dostaje się też jakiś 1 pkt albo coś takiego(nie wiem paska nie miałem Cool, skupiałem się na przedmiotach wymaganych na danym profilu).
Reply
#6
Dodatkowe punkty zdobywa się poprzez np. udzielanie się w szkolnym kółku min. z Religii, Caritas lub podobne. Starty na olimiadach i wygrywanie.

Xpressler:
Najlepiej dowiedzieć się od wychowawcy za co jeszcze można dostać punkty. Forum nie zawsze pomoże niż zapytanie się osoby która wie najlepiej - czyt. nauczyciel ._. wredne istoty.
Reply
#7
A pkt z w-f też się liczą?Bo jak tak, to postaram się wyciągnąć to 3/4.

hah
Reply
#8
Egzaminy + oceny = punkty do rekrutacji w szkołach ponadgimnazjalnych.
Reply
#9
Tak, punkty z WF też!
Reply
#10
Z WF chyba nigdzie się nie liczą Tongue.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)