Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po Gimnzajum.
To nie te studia są takie wspaniałe tylko twój kolega.
Reply
Każdy czuje się dobrze w czymś innym.
Reply
Masz bardzo niedokładne informacje.

Antragonus:
"Politechniki uczą". Pójdziesz na studia, to inaczej na to spojrzysz. Będziesz zachwycony studiując na przykład kartografie, a mając w planie trzy godziny zajęć z budownictwa i tyle samo historii cywilizacji miast czy muzyki (:

Głównym problemem jest cały system nauczania w naszym kraju - monotonny, nieprzemyślany, utrudniający rozwijania swoich atutów, dno. Idź na to co lubisz - powiedział tato swojej córce, a po kilku latach trząsł tyłkiem z myślą o studiach córeczki, bo gdzie ona zda maturę z biologii na poziomie rozszerzonym 80%+, skoro poszła na profil humanistyczny i po dwóch latach zakończyła przedmiot? A często tak właśnie jest.

Dam Wam taki przykład z życia. Studiuję geodezję, mam całe półtora godziny zajęć w terenie w tygodniu. Skład ekipy liczy sobie 4-5 osób, bo nie ma na tyle sprzętu aby nas bardziej rozdrobnić. A zajęcia wyglądają tak: jeden orangutan rysuje szkic terenu, drugi lata z tyczką lub łatą a trzeci obsługuje sprzęt. Dwóch zwykle zwiewa, bo głodni, bo zmęczeni, bo kolos za godzinę, a w głowie szum po wczorajszej imprezie. Normalnie wiedza z nas tryska - wszyscy jesteśmy po liceum. Od tego roku, mój brat poszedł do technikum geodezyjnego. Na dzień dobry, dostał 5'ć godzin zajęć w terenie w tygodniu i cztery godziny ćwiczeń z geodezji ogólnej. Gdzie jego wiedza praktyczna będzie porównywalna z moją? Dodam, że jego szkoła lepiej jest przygotowana do całego procesu nauki geodezji niż moja - tam goryle nie biegają bez zajęcia, bo ekipy pomiarowe składają się z trzech osób i każdy musi pracować aby zakończyć obserwacje. I teraz najlepsze. Czy to po studiach, czy po technikum, razem lądujemy w tym samym dole - staż. Zastanówcie się sami, kogo chętniej przyjęlibyście do swojej firmy. Jedynym ratunek w mojej sprawie jest specjalizacja, jak na wielu innych kierunkach mających swoje odpowiedniki w technikum.

Jak ktoś z Was myśli, że pracodawcy będą patrzeć na Wasze świstki-gwizdki z matury czy dyplomy po ukończeniu studiów, to się nieprzyjemnie rozczarujecie. (: Może kila osób wyciągnie z mojego postu kilka ciekawych informacji i weźmie je sobie do serca. Kochani, nie wyjeżdżajcie z Polski! Pracujcie na emeryturę Silvka!! Big Grin

Pozdrawiam.
Reply
Thinker:
Silvan Felvar:

Jestem w trakcie studiowania i czuję, że wiedza którą nabywam przyda mi się w karierze zawodowej Big Grin

Thinkerze, tak właściwie to Gra stworzyłeś dzięki studiom : "Thinker – Ten pan jest naszym administratorem. "Gra" było jego pracą magisterską. " /źródł.

Więc uważam, że "Generalnie szkoła to strata czasu. Studia to już w ogóle marnotrawstwo straszne" te słowa z Twojej strony są jawną hipokryzją Big Grin Raczej powinieneś zachęcać młodych (a takich w tą grę gra najwięcej) aby chcieli się kształcić WinkSilvan:

Silvan Felvar napisał(a):

Quote: Jak ktoś z Was myśli, że pracodawcy będą patrzeć na Wasze świstki-gwizdki z matury czy dyplomy po ukończeniu studiów, to się nieprzyjemnie rozczarujecie.


Totalne duże NIE z mojej strony, znam przykłady z różnych firm bo znam ludzi którzy w nich pracują takie, że np. mechanik po szkole zawodowej ma narzucone widełki przykładowo 3tyś zł i niezależnie od tego czy będzie robił więcej niż musi nie dostanie NIGDY podwyżki z racji, że nie ma wykształcenia wyższego. Natomiast, mgr inż nie ma już takich widełek i może mieć powiedzmy podwyżkę i to sporą. Naprawdę, więc nie bagatelizujmy sprawy do stereotypów.
Generalnie mówi się, że po studiach nie ma pracy. Częściowo się zgadzam. Kierunki humanistyczne o zgrozo(nawet prawo :<).. znajomy poszedł nawet na archeologię. Sam wie, że nie będzie miał po tym pracy ale jakoś nie dał się przekonać i na to poszedł.

Faktem jest również, że po politechnikach praca jest (pomijam fizykę techniczną, zarządzanie, matematykę), wystarczy jej poszukać. Oczywiście nikt kokosów od razu nie będzie zarabiał niektórzy może nigdy(może ja też), jednak część absolwentów nie zdaje sobie z tego sprawy, że doświadczenie również się liczy i życzą sobie "na start" np. 3tyś brutto no to oczywiste, że pracodawca ich nie zatrudni Wink A potem taki delikwent chodzi i narzeka, że w Polsce pracy nie ma Wink Praca jest jednak nie dla wszystkich Big Grin

Ps.
Ponoć teraz jest popyt na fachowców ze szkół zawodowych jednak należy pamiętać o wspomnianych, przeze mnie widełkach Wink

Atedit
Reply
Brick 
Nominację do nagrody Złotego Szpadla 2013 otrzymuje Antragonus. Naprawdę oczekujesz, że Silvan i Thinker odpiszą Ci po 4 tygodniach absencji tego tematu? Czy może swą nieobecność usprawiedliwisz szukaniem argumentów w tym czasie?

Jak dobrze, że nie ma technika-archeologa, wystarczy, że Wrocław mamy rozkopany, Off-Topowi tego podarujmy...
Reply
Nie zwróciłem uwagi na datę Tongue zapomniałem o temacie i trafiłem go znowu przeglądając forum Tongue
Reply
Huh
Reply
Nominacja do nagrody Złotego Szpadla 2014 należy się tobie.
Reply
Złoty Górnik Tematów 2014 Nominacja wędruje do ciebie
Reply
Studia psychologiczne. Są długie i ciężkie. Lecz płacą jak znasz prawo do tego to... 4500 zł/miech? Na oko. Prawnikiem zostań, sędzią. Na pewno nie ochroniarzem ze stawką 8,5 na 1h.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)