Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chemia
#41
Mój nick milczy jak grób, ale dziś mówi sam za siebie, wręcz krzyczy donośnym głosem!

O ile Ty już jesteś inżynierem, o tyle ja dopiero się na inżynierię wybieram - chemiczną, w przyszłym roku jak Bóg da zdać maturę z matematyki, bo z chemii braków nie mam, ale mam za to pecha i bzika na punkcie jak najszybszego dojścia do wyniku, co gubi mnie w najprostszych zadaniach.

Co do Twoich wstępnych pytań...

Nie interesuje się nowinkami chemicznymi.
Mam powiązanie z tą dziedziną - wiąże z nią przyszłość, posiadam własne laboratorium, w dodatku interesuje się również perfumiarstwem, ale niestety tylko na kartce.
Chcę poznać tajniki tej nauki, ale na razie przerabiam program szkoły średniej ++.
Nie, nie mam problemów z chemią.

---

Raczej nie znajdziesz tutaj osób lubiących chemię, myślisz, że nie szukałem?Big Grin Nie spodziewałem się, że to mnie ktoś znajdzie.

----

Lubię chemię fizyczną, dlatego, że jest z nią dużo ceregieli i rozwiązywanie zadań z tej dziedziny daje mi ogromną satysfakcję.Smile
Reply
#42
Sad 
Ale superWink) Jesteś pewien że inżynieria chemiczna? jest to dział mało związany z stricte z chemią a tym bardziej fizyczną jest to projektowanie modelowe niż jakiś związek z procesamiWink Powiem Ci nawet mi się podoba ten dział ale wole technologię. Chociaż mam kurs AutoCada na poziomie zaawansowanym w 3D, więc podstawy inżynierii też mamWink)

Mam pytanie odnośnie laboratorium jakieś takie ważniejsze tzn. wyciąg, elektronika, próżnia, i wyposażenie na tym poziomie czy bardziej domowe? A może NMR, GC, HPLC same igiełki na stanie?

Chciałem się zapytać jakim działem doświadczeń się interesujesz?

Zajmujesz się na własną rękę jakimiś problemami lub coś w tym stylu (czyli po prostu chcesz udowodnić jakimś błedą w książkach)??

Z chęcią popisał bym więc mam nadzieje że znajdziesz dużo czasu trochę na wymianę doświadczeń.

Masz może pomysł na chemię w swoim życiu.

Jeśli chcesz mam świetne zadania z chemii fizycznej niestety jak wiadomo wszystkie opierają się na całkach i różniczkach ale może ci się uda coś pokminić więc jak byś chciał to daj znać;D


Odnośnie do pachnącej chemii, jakie rodzaje estrów bardziej preferujesz syntetyczne czy naturalne, powiem tyle że sam ostatnio zainwestowałem 2 tysiące na destylację z parą wodną i ostatnio dużo ciekawych związków zapachowych udało mi się wydzielić do najładniejszych zaliczam z kory dębu normalnie cudoWink Mam pytanie w jakim sensie mówisz, że tylko na kartce? Jeśli chcesz to mogę ci trochę w tym pomóc na tyle ile będe mógłWink

Mam nadzieje że jutro będzieszWink
Reply
#43
Jak trudna jest chemia w szkole średniej? (technikum elektroniczne) Chce wiedzieć bo w gimbazie miałem z nią problemy, i zastanawiam się czy nie poszukać w przyszłości korków.
Reply
#44
Szczerze? To był wybór z przymusu, bo musiałem coś wybrać, a miałem biologię lub chemię, jestem lewy z chemii, obecnie jestem w 2 klasie technikum i będę zaczynał naukę od początku... Angry
Reply
#45
Moim zdaniem chemia jest trudniejsza w szkole średniej natomiast moim zdaniem warto poszukać korepetycji dopiero wtedy kiedy nie będziesz dawał sobie kompletnie rady.

Atup
Powiem Ci spróbuj się w to zagłębić i sprawdzić czy cię to zainteresuje może wartoWink)
Reply
#46
W gim miałem ledwo 2, kartkówki same 1 sprawdziany 1, może na niektórych udało mi sie cudem mieć 2/3 bo cośtam ogarniałem. I dużo mnie z zagrożenia wyciągnęły zadania domowe na ocene do których odpowiedzi były na necie.
Reply
#47
Co mnie w tym interesuje... Narkotyki i pirotechnika. Smile

(Nie, nie ćpam - uprzedzam, zawsze kiedy zaczynam o tym mówić, wymieniam rodzaje narkotyków, pochodne, skład pada pytanie czy jestem ćpunem Smile )
Reply
#48
Haha mnie też narkotyki zawsze interesowały Tongue

Atdown zara będą pociski "to nie hyperreal"
Reply
#49
A narkotyki na bazie czego? tzn. dokładnie jakie i co w nich dokładnie cię fascynuje?

Hmmm... Pirotechnika modelowanie rakiet też? A bawisz się coś pirotechniką?
Reply
#50
Narkotyki? Głównie ciekawostki, osoby, które znają je z samych nazw, nie wiedzą tego, że np. w extasy głównym składnikiem jest pochodna amfetaminy - 3,4 metylenodioksymetamfetaminy (jakoś tak to leciało). Albo chociażby, że różnica między extasy, a XTC to wyłącznie nadruk na pigułce... Big Grin Poza tym, każdy narkotyk jest sam w sobie ciekawy, inne działanie, inne objawy, inne skutki uboczne... Smile

Co do pirotechniki, głównie bomby, ale to jest taka bardziej zajawka "o c4, ale fajnie" - tak jak wcześniej mówiłem, chciałbym umieć zrobić bombę. Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)