Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Już wiem, dziękuję! :)
#1
Witajcie! Jestem uczennicą drugiej klasy technikum o profilu informatycznym. Co w ostatnim roku mojej nauki będę musiała osiągnąć, żeby móc zahaczyć na studiach o kierunek prawniczy? W technikum taki przedmiot jak WOS, będę miała (bodajże) przez rok. Czy przez to, że uczęszczam aktualnie do technikum, nie będę miała większych problemów z dostaniem się na studia, przykładowo prawnicze? Smile
Reply
#2
Sam się wybieram na prawo, po prostu trzeba wybrać maturę z WOSu i historii rozszerzoną (przeważnie, żeby na jakąś w miarę dobrą uczelnię się dostać) i postarać się dobrze zdać. Od szkoły raczej mało zależy.
Reply
#3
Tak jak pan powyżej napisał, na pewno przygotuj się na zdawanie rozszerzenia z WOSu i historii Smile Trochę jednak tracisz będąc w technikum, bo będziesz musiała więcej czasu poświęcić na naukę tych przedmiotów na własną rękę. Też myślę o takich studiach, ale ja jestem z rocznika reform i w drugiej klasie będę miała 4 godziny WOSu i historii tygodniowo.

literówka
Reply
#4
Rozszerzony wos i historia z całą pewnością, język to podstawa (każdy oprócz angielskiego dodatkowo punktowany), łacina też jest punktowana.
Aczkolwiek rozszerzony wos i historia to minimum, pewnie z zaliczeniem 90% na maturze. Trudne studia.
Reply
#5
Photo 
Femme:
Żoolwik:
Więc trzeba się przyłożyć i zacząć uczyć. Dziękuję za odpowiedź.
Reply
#6
E tam, na UJ w Krakowie wymagają 80% z rozszerzonego WOSu i historii. Do tego cel/bdb oceny z tych dwóch przedmiotów, i to jest gwarantem przyjęcia. Nie jest więc tak źle, nawet ze średnim wynikiem na dobrą uczelnie się można dostać;p
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)