Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Technikum czy liceum?
#1
Obecnie jestem w 3 klasie gimnazjum i do następnego poniedziałku muszę dać listę wyboru szkół. Tutaj niestety leży problem bo nie wiem co wybrać. W dużej mierze myślałem nad technikum logistycznym, a po nim pójść na studia logistyczne. Drugą opcją jest klasa humanistyczna w liceum(polski, historia, angielski) a dalej studia w kierunku marketingu i zarządzania, ale nie mogę się zdecydować.

Macie może jakieś własne opinie an temat technikum, bądź liceum? Co obecnie lepiej wybrać?
Prosiłbym o jakaś pomoc osób, które są już obecnie w liceum/technikum lub na studiach.

No i oczywiście temat do dyskusji.


_
Reply
#2
Jak chcesz iść na studia to do liceum (chyba że masz sprecyzowane jaki kierunek wtedy można zobaczyć zy nie ma technikum w tym lub podobnym kierunku) a jak nie chcesz dalej się uczyć to lepiej do technikum.
Reply
#3
Jak dla mnie technikum... Czemu? Proste! Masz po tym jakiś zawód, prędzej Cię gdzieś do pracy przyjmą, dodatkowo w tygodniu możesz pracować, a weekend studia zaoczne na przykład. Smile
Reply
#4
Exclamation 
Technikum Wink
Możesz po nich i tak iść na studia a jeśli nie to podjąć jakąś prace. Sam wybrałem technikum nie żałuję Wink
Reply
#5
Jeśli idziesz na studia to liceum. Zaoszczędzisz rok nauki. Jeśli nie masz zamiaru studiować to technikum. Zawsze jakiś "zawód" Co prawda i tak ten technik mało Ci pomoże w znalezieniu dobrej pracy ale lepiej go mieć niż nie mieć. Na pytanie co lepiej przygotowuje do studiów? Technikum/ Liceum tak samo. Nie ma różnicy. I mówi Ci to osoba, która studiowała, czyli wiem jak jest.
Reply
#6
Question 
Humanizm ma taką wadę, że jego możesz się sam nauczyć np. historia, Polski, ale spróbuj się sam nauczyć matematyki, fizyki, chemii. Lepsze są kierunki ścisłe.
Reply
#7
Jak dasz radę to technikum raczej.
Reply
#8
Zdecydowanie technikum będziesz miał lepsze zawód i lepszy zarobek. Big Grin
Reply
#9
Dobrze o tym wiem, ze kierunki ścisłe są lepsze. Gdybym był umysłem ścisłym nawet bym się ni zastanawiam nad klasą mat - fiz w liceum. Angry
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)