Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokąd się wybieracie?
#71
U mnie polonistka mówiła, że z polskiego na bank może być słowotwórstwo i/lub coś ze zdań złożonych podrzędnie.

Jestem w 2gim jak coś.

Swoją drogą - ile osób pisze u was rozszerzony niemiecki, a ile angielski?
W mojej klasie, która ma wiodący niemiecki i germanistkę jako wychowawcę już 70% osób twierdzi, że bierze angielski Big Grin

I to prawda, że do rocznika 98 (włącznie) rozszerzony wynik z języka obcego w zwykłych liceach/technikach nie jest brany pod uwagę?
Reply
#72
1 na 26os. pisze niemca
Reply
#73
Hawai:
Hawai, jak nie wiesz to nie pisz, albo określ konkretnie co piszesz. Ogólnie można zdobyć 200 pkt, ale "tylko" 100 za egzamin. Kolejne 100 to są oceny z przedmiotów z których będziesz miał rozszerzenie, to jeśli brałeś udział w konkursach i zająłeś jakieś wysokie miejsce, zawody sportowe, wolontariat.

Taki wzór, który może się przydać (Tzn. ułatwi wszystko, nie będzie trzeba obliczać Pitagorasem):
(2013-04-16, 19:43:43)Solver Wrote: Ile można w ogóle zdobyć wszystkich pkt?I jeden ciekawy fakt dotyczący Pitagorasa, który pozwoli Wam czasami nawet nie zaczynać obliczeń:

Jeśli przyprostokątne mają kolejno długości: 3, 4 to przeciwprostokątna będzie miała długość 5. Można to rozszerzać, czyli jeśli przyprostokątne będą miały długość 6, 8 to przeciwprostokątna będzie miała długość 10. Jak na matmie robiliśmy próbne testy to kilka osób, które pamiętało tę zasadę zrobiło zadanie w kilka sekund, a inni się męczyli i rozpisywali wszystko.
Reply
#74
u dont say, 3 4 5 jest to trójkąt pitagorejski
Reply
#75
Kiedy piszecie?
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#76
Trójka pitagorejska jeżeli już. A złożony z z boków o takich długościach trójkąt nazywany jest pitagorejskim Smile

kapioza:
W przyszłym tygodniu (wtorek, środa, czwartek).
Reply
#77
Zawalę te testy i tyle ... modlę się żeby dostać się chociaż do jakiejś szkoły Cool

Najbardziej zawalę chyba z matmy, biologii i chemii ... Exclamation
Reply
#78
U mnie w klasie w zeszłym roku wszyscy pisali angielski, łącznie z kolegą, który był laureatem z niemieckiego Big Grin
Reply
#79
Na Polski Zemstę Fredry, Dziadów cz.II, Skąpca i Quo Vadis. Budowę wierszy, środki stylistyczne, części mowy i zdania. Ach i bym zapomniał... Epoko historyczno-literackie, autorów i ich utwory. I jeszcze raz Big Grin Schemat rozprawki, opowiadania, podania itd.
Na Historie daty. I wojna, upadek RP, rozbiory, królów elekcyjnych i wojny z Krzyżakami.
Na WoS to nie wiem... Szczerze... Może hmmm... no nie wiem... Obie klasy powtórzcie Big Grin
Na Przyrodnicze to na fizyke nie wiem ... drgania, magnetyzm, wzory. Geografia to ewentualnie mapa - województwa, kontynenty, stolice, rzeki, jeziora. Biologia to człowieka, grzyby, rośliny i genetyke ewentualnie ekologie. Chemia to reakcje, doświadczenia, sole, węglowodory, alkohole, estry, aminokwasy, aminy, białka i budowa komórek
Na Matematykę to układy równań, wyrażenia algebraiczne i procenty. Do tego polecam powtórzyć zadanie typu "Na wycieczkę pojechały 24 osoby. Zarezerwowały miejsca w hotelu na pokoje 2 i 3 osobowe [...] Oblicz ile było pokoi 2 a ile 3 osobowych" i geometrię (wzory)
Angielski to poćwiczyć słuchanki, maile i gramatykę. No i oczywiście słówka i czytanie ze zrozumieniem Big Grin

Takie moje rady co można powtórzyć Smile

Co do Quo Vadis to tak. Quo Vadis to jest jedna z obowiązkowych do przerobienia lektur w gimnazjum.
Reply
#80
Tak, Quo Vadis w gimie.

A co do niemca to nie ma co, porządek jak nic. Jeśli zdecydujemy się wybrac niemiecki to po napisaniu podstawowego niemca piszemy rozszerzony j.ang. Moim zdaniem zawalili kompletnie, bo podstawowy z ang. jest naprawdę banalny(cóż się dziwic, w końcu to egzamin z podstawówki) i tak na prawdę te podstawy każdy ogarnia lepiej niż niemca, bo angielski jest wszędzie, w telewizji, w internecie, przydaje się nawet przy odrabianiu pracy domowej z WOSu. Jak dla mnie mogli to jakoś lepiej rozplanowac, bo na razie jest to trochę dziwne, że po wybraniu j.ang. piszemy ang rozszerzony i podstawowy, a po wybraniu niemca piszemy j.ang. rozszerzony i j.niem. podstawowy, głupota.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)