Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokąd się wybieracie?
A "12 prac Herkulesa" to obowiązkowa czy nie (kryminał A. Christie, nie mit)? Jeśli ma ktoś streszczenie to bym poprosił. To samo z "Telemachem w dżinsach".
W ogóle zauważyłem, że praktycznie każda szkoła ma inne lektury Huh
Reply
Jakieś konkursy wygrałeś czy coś? Pamiętam jak na próbnym, były takie głupie zadania, np. tak/nie, ponieważ a/b/c/d... To mnie tak denerwuje, że masakra. Co z tego, że zaznaczysz dobrze w pierwszym, a potem źle to i tak masz 0 pkt.
Reply
Mam nadzieję tylko że z polskiego rozprawka, a nie opowiadanie będzie, punkty łatwiejsze do zdobycia i nie jest tak skomplikowana

Sunozutto
I to jest wkurzające, zadanie 4xP/F, zrobisz trzy dobrze, jedno źle i 0 punktów
Reply
Nie wiem, czy moja szkoła jest dziwna, czy to Wasze takie są... Też zauważyłem, że co szkoła to inna lektura obowiązkowa. Z obowiązkowych to ja miałem : Krzyżaków, Zemstę, Balladynę, Kamizelkę, Skąpca, Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Wiosnę 1941, Kamienie na Szaniec, Stary człowiek i morze. TYLE.
Reply
Na pewno będzie rozprawka,mówili o tym.
Reply
A i macie tutaj jakie formy wypowiedzi lepiej przed egzaminem powtórzyć:

Krótsze: zaproszenie, ogłoszenie, podanie, CV, zażalenie, instrukcja, plan wydarzeń, zawiadomienie, streszczenie, komentarz, przepis, notatka prasowa

Dłuższe: rozprawka, charakterystyka, opis przeżyć wewnętrznych, sprawozdanie, recenzja, przemówienie, list motywacyjny, opowiadanie, list otwarty, życiorys.

Na większość z tego jest małe prawdopodobieństwo, ale Pani mówiła że lepiej wkuć wszystkoBig Grin
Reply
Uhu 6 z historii. Łał zrobiłeś słetaśny plakacik czy coś w tym stylu? <3

Sunozutto:
Na próbnym z Operonu było jakieś nienormalne zadanie z Grecji, gdzie trzeba było znać ich władzę. Zapamiętaj, że w Sparcie było to, a w Atenach to, gdzie tytuły i takie funkcje już wymarły lub znaczą coś innego. Confused To samo zadanie ze zdjęciem Kościuszki. Na rozkminę dało się to wziąć, ale jakość i dokładność zdjęcia(plan dziwnie zrobiony i naczelnik nie był na środku i można było się nie domyślić, że to o niego chodzi) były tragiczne
Reply
Question 
A weź... My to mieliśmy takie ksero, że była sama plama czarna. I weź tutaj coś wymyśl.
Reply
Nam na jednym z próbnych testów padło pytanie o rządy oligarchiczne i jeszcze inne dziwne rzeczy.
Reply
Błagam tylko o testy tak łatwe jak próbne...

Nawet nie wiem co powtarzać, załamka Cry.Żartowałem. Big GrinA tak w ogóle, to pamiętajcie o akapitach na jęz. polskim, zrobisz akapity dostajesz punkty!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)