Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Technikum vs. Liceum? Informatyka...
#1
Witam!

Mam ostatnio poważny dylemat...
Jako, że w tym roku kończę gimnazjum, muszę wybrać szkołę średnią.
Chciałbym w przyszłości być informatykiem, ale nie wiem, czy wybrać technikum, czy liceum. Jedni mówią, że po liceum łatwiej jest na studiach, inni, że na studiach patrzą na doświadczenie itd.

Prosiłbym o podanie waszej opinii wraz z uzasadnieniem. Będą plusy!
Reply
#2
Teraz nie patrzą na Liceum czy Technikum ale na dobrze napisaną Maturę.
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#3
W technikum będziesz miał praktykę zawodową, więc lepiej do technikum.
Reply
#4
Wiele zależy od nauczyciela informatyki. Zbierz informacje o kadrze pracowniczej w liceum i technikum. Poza informatyką ważna jest również matematyka. Najlepiej gdybyś sam kształcił się w tym kierunku, na lekcjach wszystkiego się nie nauczysz.
Pamiętaj, że na studiach ważna jest matura, a nie wszystkie technika dobrze do niej przygotowują.
Reply
#5
Umiesz coś z tej informatyki? Bo jak umiesz grać to jeszcze nie znaczy, że znasz się na kompie. Cool
Reply
#6
Technikum bo masz praktyki no i bo technikum masz pracę, a po liceum musisz iść na studia.
Reply
#7
Z matmy na koniec roku miałem zawsze 4, jeździłem na konkursy itp.
Killeras:
W zeszłym roku w powiatowym konkursie informatycznym zająłem drugie miejsce...

***
Z ocenami generalnie problemu nie mam na koniec roku zawsze miałem średnią powyżej 4.

Ice Knight:
Mam zamiar spytać się kumpla, który chodzi do technikum informatycznego "Computer College" w Koszalinie o to, jak tam właśnie jest z informatyką, ale słyszałem coś, że na którymś tam roku uczą się pisać grę (chyba w pascalu, ale nie jestem pewien)

Mam oczywiście zamiar pojechać na dni otwarte...

****


Gdybym poszedł do technikum informatycznego, to gdzie mogę iść na praktyki? Do jakiegoś serwisu? komisu?
Reply
#8
Z własnego doświadczenia wiem, że licem dobrze przygotowuje do matury. Oczywiście nie stawiam kreski na wszystkich technikach, bo znajdą się szkoły, które cieszą się dużą renomą. Informatyka z początku może wydawać się łatwa. Matura z tego przedmiotu to istny kosmos i niewielu osobom udaje się zdać na przyzwoitym poziomie. Studia na politechnice otwierają wiele drzwi. Jako absolwent takiej uczelni masz na wejściu pracę. Oczywiście jest to jeden z trudniejszych kierunków, a matematyka jest tu absolutną podstawą.
Technikum gwarantuje ci zawód. Ale co poza tym? Coś tam możesz robić, ale informatyk bez studiów daleko nie pociągnie.
Wejdź na stronę Perspektywy.pl i sprawdź na którym miejscu uplasowało się liceum/technikum, do którego się wybierasz.

Liceum, które niestety w tym roku kończę znajduje się na 375 miejscu. Jak na tak małe miasto i województwo to niezły wynik.
Reply
#9
Głupota... Wcale nie masz od razu pracy. Masz wyuczony zawód, a nie od razy miejsce pracy.
Reply
#10
Jeżeli i tak zamierzasz iść na studia, to ja wybrałabym chyba jednak liceum - to rok mniej, a jeśli masz pasję to możesz się dokształcać w temacie informatyki itd. poza szkołą. Po niedawnej reformie klasy w liceum "ogólno"kształcącym są mocno profilowane, w 2 i 3 klasie będziesz miał bardzo dużo godzin informatyki, matematyki i ew. trzeciego rozszerzonego przedmiotu, a znikną ci biologie, wosy itd. albo np z 4 przedmiotów zrobi się jedna przyroda, z wosu i historii - historia i społeczeństwo.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)