Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Technikum vs. Liceum? Informatyka...
#11
Jak masz iść do Koszalina to tylko do elektronika. Computer College to lipa przy elektronie, w porównaniu do kierunków informatycznych. I zdecydowanie technikum - praktyki, zawód po zdaniu egzaminu itd.
Reply
#12
A jak tam jest z nauczycielami? Dobrze tłumaczą?
Reply
#13
Sam jestem i nie od parady elektronik to najlepsza szkoła w Koszalinie Smile Wpadnij w kwietniu, bo będą targi to elektronika to się wszystkiego dowiesz.
Reply
#14
Jeżeli masz zamiar iść na studia, to faktycznie Licea profilowane przygotowują do tego najlepiej. Jeśli chcesz szybko zrobić zawód i zakończyć swoją edukację w szkolnictwie, radziłbym Ci wybrać Technikum.
Reply
#15
A dokładniej wiadomo, którego kwietnia?
Reply
#16
Trudno porównać technikum z liceum, bo to też zależy od poziomu nauczania, szkoły. Ja również mam zamiar iść na coś związane z informatyką, kodowaniem itp. i odpowiadałoby mi technikum, ale ze względu na poziom nauczania i to, że mam zamiar iść na studia to wybieram liceum. Profil mat-fiz(-inf) - jak dla mnie to najbardziej optymalny kierunek. Wiadomo, że w technikum nie będą cały czas uczyć kodowania i niektóre rzeczy mogą być dla nas zbędne, dlatego lepiej wybrać taki optymalny kierunek w liceum i ewentualnie poświęcać czas na naukę kodowania we własnym zakresie Smile
Reply
#17
Tylko, że Moim zdaniem sprawa wygląda tak:

Liceum:
+Tylko 3 lata
-Zbędne przedmioty
-Brak praktyk

Technikum:
+Wybrany kierunek i przedmioty najbardziej z nim związane
+Praktyki, czyli jakieś doświadczenie
-4 lata

Co o tym sądzicie?
Reply
#18
"na studiach patrzą na doświadczenie" kto Ci to powiedział? Najgłupsza głupota jaka słyszałem Big Grin Przy rekrutacji na studia liczy się matura i nic więcej. Więc jeśli chcesz iść na studia to wg. mnie lepiej do liceum (profil jakis z informatyką najczęściej jest z matma i fizyką łączone) o wiele lepiej przygotowuje do matury przez co możesz napisać ją lepiej ( co nie znaczy że po technikum nie możesz napisać matury na 90-100%). Jak nie chcesz na studia to technikum. Co prawda po technikum masz moze trochę łatwiej jak się dostaniesz bo to jasne że więcej się nauczysz mając tą inf. prawie nonstop niż mając ją 2 razy w tyg. (tak jak ja jestem na mat-fiz-inf dopiero 1kl. w 2 będe miał 5 a w 3. sam nie wiem Big Grin)

Atup:
W technikum też są przedmioty typu geografia, biologia, historia, WOS, edb itd. Przez 1 rok potem już ich nie ma tak samo jak w liceum mi to odpadnie za to dojdą godziny informatyki, fizyki i nie wiem ale matmy chyba też.
Reply
#19
Zbędne przedmioty? Czyli jakie?
W pierwszej klasie w technikum też nie będziesz miał wielu praktyk, przecież oni Cię tam wszystkiego nie nauczą, pokażą podstawy, dopiero w 3 czy 4 klasie najwięcej się nauczysz, ale wtedy masz mniej czasu na przygotowanie się do matury.

Technikum - wybrany kierunek, ale też masz inne przedmioty.

Jeżeli tak ubolewasz z powodu praktyk to powiem Ci szczerze, że więcej nauczysz się w domu na swoim sprzęcie niż w szkole jeżeli masz klasę, w której ludzie przyszli tylko po to by chodzić do szkoły i przeszkadzają innym w edukacji.
Reply
#20
Sad 
To się zapytaj w tym gimbazjum kiedy na targi jedziecie ;_;
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)