Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalsza nauka Technikum Mechatronika
#1
Bug 
Cześć Smile

1) Co jest ważniejsze zachowanie czy dobre oceny ?
2) Mechatronika czym się ogólnie zajmuje prosto i na temat.
3) Lepiej pójść do Liceum czy do technikum ?
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#2
1) Oceny, ale tylko z zawodowych najważniejsze
2) Rozszerzona matma i fizyka
3) Po liceum musisz iść na studia, po technikum masz zawód; tylko że chodzisz rok dłużej
Reply
#3
Chcesz iść na Mechatronikę i nie wiesz co to? Big Grin Jeśli chcesz się dobrze wykształcić to tylko politechnika. Po technikum może być ci ciężko jeśli zamierzasz iść na studia.

AtDown:
Nie wszystkie technika mają niski poziom, aczkolwiek wiele z nich koncentruje się na praktyce i nie przygotowuje tak dobrze do matury.
Reply
#4
I nie daj się zmylić słowami, że po ukończonym technikum ciężej się dostać na studia. To nie prawda.
Reply
#5
Po liceum nie masz nic, technikum to pewny zawód i możliwość pójścia na studia.
Reply
#6
Big Grin 
Ja jestem na mechatronice i powiem Ci, że nie jest źle. Mam 2 przedmioty zawodowe: podstawy mechatroniki i technologie i konstrukcje mechaniczne. Na podstawach to praktycznie sama fizyka..prąd stały, przemienny i elektronika w 1 klasie. Na TiKM to tylko rysunek techniczny. Mam rozszerzoną matmę ;x

1) I z tym i z tym trzeba uważać..
2) Budowa urządzeń wykonujących pracę za człowieka, tylko że takich inteligentniejszych. Roboty po prostu..
3) Polecam technikum.
Reply
#7
Głupota, jestem w technikum gastronomicznym i już od pierwszego roku mamy przygotowania do matury z matematyki, angielskiego, polskiego, do tego od drugiego roku zaczynamy przygotowania do rozszerzonego przedmiotu. Smile
Reply
#8
Wszędzie ta gadanina, że po liceum nic nie ma,a po technikum masz zawód i LO to syf i tylko technikum.
W obecnych polskich realiach co może Wam dać świstek po technikum?Jaki pracodawca Was zatrudni?Teraz ludzie po studiach mają ciężko o pracę, a co mają mówić Ci ze świstkiem po technikum?Mam kilku znajomych absolwentów z różnych kierunków techników i wierzcie mi, że większość nie pracuje, a ci z nich którzy studiują mają poważne luki w edukacji.Koleżanka, która zdała ze średnią 4.5 robi na kasie w Lewiatanie...
Reply
#9
Mimo to absolwent LO bez studiów a absolwent technikum bez studiów...różnica kolosalna. Smile
Reply
#10
Do LO idzie się po to, żeby szybciej iść na studia.Po samym technikum zatrudnią co najwyżej do zamiatania.Taki kraj: Wymagają 25 latków z 5 latami stażu i po 3 kierunkach.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)