Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawód - poważne pytanie.
#1
Witam, zamierzam iść po gimnazjum do Technikum, i zastanawiam się czy opłaca się iść do Technikum na mechanika samochodowego? Bo jak tak patrzę na jego zarobki (2000-2500) to aż mi się odechciewa, mimo, że lubię takie babranie się w smarach. Big Grin Co polecacie? Nie uczę się najlepiej, ale i nie najgorzej.
Reply
#2
Idź, skończ, ucieknij za granice.
Reply
#3
Co myślicie o Reklamowcu, tzn. co robi reklamy. Big Grin Do jakiej szkoły trzeba iść (liceum/technikum/zawodówka) i jakie przedmioty są najważniejsze?
Reply
#4
Taka praca to ciągła konkurencja.. ja polecał bym ci iść na tego mechanika.. lecz ja bym pracował za granicą dostaniesz więcej.

________

Obwód zamknięty, do cewki rozrusznika,
Moje zycie to muzyka, pocałunek grzechotnika,
Reply
#5
Sam chodzę do technikum o profilu organizacji reklamy.
Po tym jest dobra praca, nie wymagająca wysiłku fizycznego.
Reply
#6
Opłaca się? Jakie przedmioty z gimnazjum są najważniejsze?
Reply
#7
Polski i matematyka rozszerzona. W dodatku przedmioty takie jak: chemia, biologia, historia, WOS itd. odchodzą po 1 roku i dochodzi więcej godzin zawodowych. Teraz zawodowe mam to: Sprzedaż w reklamie, Marketing w reklamie, Organizacja sprzedaży w reklamie.
Reply
#8
Szkoda, fajny kierunek, ale u mnie chyba nie ma takiej szkoły lub profilu (?)
Reply
#9
Chłopie, informatyka to przyszłośc. Studia, języki perfekt (minimum 2 obce) i wyjeżdżaj z tego kraju.

Tak, przyznam się, mam taki plan.

Mogłem wybrac jeszcze kierunek kechatronika, ale stwierdziłem, że infa to fajniejszy kierunek. Pozdawac wszystkie kwalifikacje w 2 i 3 klasie, w 4 ostro przykuc do matury, by wszystko poszło na minimum 4.
Następnie studia, po drodze kursy z angielskiego i niemieckiego, jakieś szkolenia i wyjazd.

Nie oszukujmy się, kocham Polskę, ale obecnie ciężko życ w takim chaosie.
Reply
#10
Polecam Ci technika elektronika. Bardzo dobrze płatny kierunek, można zrobić wszystko na co się ma ochotę. Od alarmów po różnego typu systemy. Rozszerzone przedmioty: matematyka, fizyka.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)