Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka szkoła średnia?
#11
Wiesz to zależy. Lo + studia = masz tylko studia
technikum + studia = zawód + to co studiowałeś.

Jednak technikum jest tym bezpiecznym wyborem, szczerze polecam ci technikum, Sam jestem w LO i żałuje.
Reply
#12
Zależy od twoich ocen i poziomu LO, do którego chcesz iść. Jeśli w gimnazjum średnio sobie radzisz, a chcesz iść do dobrego liceum to po prostu sobie nie poradzisz. Ale do studiów lepiej przygotuje cię właśnie liceum, a nie technikum, gdzie zdobywasz tylko wiedzę z bardzo wąskiego zakresu. Problem w tym, że by dostać się do dobrego LO potrzeba masę punktów(120 dla zwykłego gimbusa to jednak sporo)... Mnie dodatkowo przeraża poziom(głupota i to co sobą prezentują) osób, które idą do techników.

Ja zdecydowałem się już na LO, ale dalej myślę nad profilem. Tongue
Reply
#13
Szczerze? Profil wiele nie daje Angry . tak dla picu tylko. Przynajmniej w większości przypadków, bo i tak zawodu nie masz.
Reply
#14
Big Grin 
Technikum, gdy wiesz już co masz robić.
Killeras:
Widzę, że mało wiesz. LO będą w Ciebie wciskać wiedzę, której nie potrzebujesz. Sam chodzę do technikum informatycznego(nie ze względu na oceny, bo jeśli to chodzi to z egzaminu po gim z tego co pamiętam miałem ~95% z polaka, matma 90%, hista/wos 85%, przyrodnicze ~80%, a język(francuski, o zgrozo, za późno pomyślałem o angliku) 80%, miałem pasek na koniec 3 klasy. Technikum jest dla ludzi ambitniejszych, którzy mogą sami z siebie pouczyć się czegoś, bo jak wiesz po technikum ciężej maturę jest zdać. Są technika, która mają dużo większy poziom niż LO, bo są tam ludzie, którzy wiedzą co chcą robić w życiu. PO TECHNIKUM masz zawód, więc jeśli coś Ci wypadnie możesz iść do pracy, bez studiów. Przeraża Cię poziom i głupota osób, które idą do techników? Czemu? Jakieś argumenty? Właśnie, nie masz żadnych, po prostu tak sobie wyobraziłeś to. WŁAŚNIE W TECHNIKUM POTRZEBUJESZ WŁOŻYĆ WIĘCEJ SIŁY, ZAANGAŻOWANIA W NAUKĘ, NIE W LO. Tłumoki idą do zawodówek, nie techników.
+poleciało zgłoszenie za obraze
//I tak, chcę po technikum iść na studia.
Reply
#15
Zależy jaki zawód cię interesuje. W technikum są zawody tylko techniczne. Po nim nie zostaniesz lekarzem, architektem itp. Naprawdę nie każdy chce pracować fizycznie, albo jako informatyk(profil tak teraz popularny, że zanim skończysz znaleźć pracę będzie bardzo ciężko).

Do tego idzie tam sporo osób, które są za słabe, by dostać się do LO, ale na tyle dobre, by dostać te 3 na koniec i napisać jakoś egzamin. Więc lądują w technikum... U mnie w okolicy tak właśnie to wygląda. Znam wiele osób, które się wybierają do technikum i akurat nikt nie ma żadnych planów i pomysłu... Może ciebie jeszcze nie dotknęła fala dzieci JP i dresików, ale mój rocznik to istna plaga tej zarazy. Nie zaprzeczam, że część naprawdę chce zdobyć zawód i ma jakieś plany, ale większość to osoby tępe, które mają plany takie jak wyżej wspomniałem.

A wyniki z testów końcowych to straszna lipa. Pisałem kilka próbnych takich jak były we wcześniejszych latach jako te na koniec i są bardzo łatwe. Większość zadań nie wymaga większej wiedzy, więc nie ma się czym chwalić. Confused
Reply
#16
Wyższa Szkoła Kręcenia Kebabu w Kobylej Górze. Wbrew nazwie, która wskazuje na status szkoły policealnej, jest to technikum, które przygotuje Cię do zawodu.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#17
Ale Ty nawet nie znasz profilu, tj. nie wiesz gdzie chcesz iść po gimnazjum, ale LO wybrałeś już. Co do pracy informatyków - fakt, po technikum może być ciężko, ale po studiach, na które chce iść wątpie, żebym miał jakieś problemy z zajęciem. Ale wkurzyło mnie to pitolenie, że LO jest trudniejsze od technikum.
I właśnie mówiąc, że te testy końcowe są łatwe jak zaprzeczyłeś samemu sobie, że cieżko jest się gdzieś dostać.

A co do pokolenia JP - w sumie to zależy od klasy, nie od szkoły.. W mojej szkole była klasa, która była po prostu tępa, wiesz o co chodzi, "kibice". Jednak moja klasa(miałem klasę z siatkarkami, jednak chłopcy nie byli "sportowcami") była w miare ogarnięta, dokuczaliśmy sobie, byliśmy dla siebie wredni - ale to z miłości. <.3 W sumie w moim starym gimbazjum taka tępa klasa była tylko jedna.
Reply
#18
Thumbs Down 
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale nie wszystkie technika są lipne. Niektóre z progiem podobnym do licealnego (czyli takie, do którego chodzą ogarnięci ludzie, a nie tępe dresy) są naprawdę dobre. Niektóre technika poza profilem technicznym, kładą silny nacisk na matematykę i fizykę, także nie przygotują Cię na odwal do zawodu (chociaż tam egzaminy zawodowe bywają ciężkie) ale także do studiów. Nie zgodzę się z zawodem architekta, po dobrym technikum też można nim zostać, są różne rodzaje techników.
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#19
W tym roku, też stanę przed tym wielkim zadaniem wyboru szkoły, praktycznie to już stanąłem i wybrałem i idę do Technikum cyfrowych procesów graficznych.
Reply
#20
Bo LO jest trudniejsze. Zdobywasz tam więcej wiedzy, ale z innych zakresów niż w technikum i poziom jest wyższy(ciężej się dostać niż do technikum). Próg dostania się do technikum to chyba około 50 pkt, a liceum powyżej 100, więc już na starci masz zaporę dla większości "mózgów". Po liceum masz też dużo łatwiej na studiach, bo technikum uczy głównie konkretnego zawodu i jeśli zmienisz plany z technika budowlanego na lekarza to będzie ci naprawdę ciężko, by się podciągnąć do poziomu ludzi, którzy mieli w LO rozszerzoną biologię i chemię oraz mają lepiej opanowane podstawy i treści rozszerzone tych przedmiotów.

Kapioza:
Jak sobie wyobrażasz technikę bez matematyki i fizyki? -.-

Noktuś:
Nie do końca sobie zaprzeczyłem. Bo dla większości mózgów dostanie 50% będzie wyczynem, a otrzymanie dobrych ocen na koniec(za to też jest sporo punktów) to już misja nie do wykonania.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)