Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwości ludzkiego mózgu
#41
Question 
Ja tam w ogóle nie korzystam z mózgu. Coraz bardziej sobie to uświadamiam na lekcjach matematyki. :<
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#42
Ogółem widzę, że bardziej operuje prawą półkulą. Do zmiany kierunku tej Pani używam jedynie wyobraźni.
Reply
#43
Ja nie mogę absolutnie nic sobie wyobrazić. Nawet białego niedźwiedzia.
Reply
#44
Nawet z jakiegoś filmu dokumentalnego czy coś?
Reply
#45
Jeśli spojrzysz daleko lub będziesz oddychał inną dziurką nosa intensywniej, może przełączyć się z jednego do drugiego kierunku obrotu.
Reply
#46
Tego też nie wiedziałem.
Reply
#47
Beethoven nie był niewidomy, tylko głuchy. Dla sławnego muzyka, który dopiero rozkwitał na tle świata, głuchota była najgorszą karą. Beethoven często myślał o samobójstwie. Ale mimo wszystko, pomimo głuchoty udało mu się napisać Dziewiątą Symfonię, która jest dzisiaj hymnem Unii Europejskiej. Pisał tak naprawdę nie wiedząc co pisze, mógł to sobie tylko w głowie wyobrazić. Po części mu się to udało. Przykoksił i szacunek mu się należy.


Ale spójrzcie na to wszyscy: załóżmy, że mamy 100% kontrolę nad swoimi mózgami. Możemy dowolnie sterować naszymi układami, czy to nerwowy, czy pokarmowy, czy hormonalny. Co to za problem dla nas, ot tak urosnąć 5 cm, gdy odpowiednio pobudzimy przysadkę mózgową ? Moglibyśmy regenerować sobie kości w kilka dni (odpowiednio transportując wapń do kości), przypakować jak Bruneiko opie*dzielając się przed telewizorem (najzwyklejszy rozrost przy dostarczeniu białek do mięśni), skakać wzwyż na trzy metry, biegając jak Usain Bolt (lekko pobudzając adrenalinę i siłę ukrytą w mięśniach). Nie mówiąc już o rozwiązywaniu największych i najbardziej kontrowersyjnych twierdzeń czy zadań matematycznych.
Jednak mimo wszystko uważam, że to wszystko niekorzystnie by na nas wpłynęło. Coś w końcu musiałoby się wymknąć z pod kontroli, a nasz mózg by tego całego obciążenia po prostu nie wytrzymał. Wiadomo, że właśnie podczas snu nasz mózg pracuje najciężej. A gdybyśmy dołożyli do tego jeszcze większy wysiłek za dnia, moglibyśmy umrzeć, lub w najlepszym wypadku zapaść w śpiączkę.
Takie jest moje zdanie.
Reply
#48
Stymulując pracę naszego mózgu falami elektrycznymi moglibyśmy dojść do takiego stanu, że mielibyśmy kontrolę nad swoim mózgiem, ale chyba jeszcze do tego w medycynie nie doszło, żeby np. poprawić wzrok. Jednakże takie rozwiązanie mogłoby być niebezpieczne dla nas.
Reply
#49
Przeciętny człowiek wykorzystuje 2-3% możliwości swojego mózgu. 5% używają osoby nazywane geniuszami. Gdyby człowiek używał 10-20% działał by jak komputer Wink.
Istniej też teoria że używamy 100% możliwości mózgu... to też ma sens. Skoro więcej niż 3% nie jesteśmy w stanie użyć to można powiedzieć że to nasza całkowita możliwość, czyli 100% Big Grin
Reply
#50
No ja ogólnie sądzę, że jest dość pojemny.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)