Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Możliwości ludzkiego mózgu
#21
Ahaaa.. Zły temat Big Grin
Reply
#22
Xigi:
Wy dwaj macie jutro plusy, bo najbardziej się udzielaliście. Na 100% nie zapomnę, bo to mój trzeci temat i zapiszę sobie gdzieś. Big Grin

Do wszystkich:
Piszcie dalej, bo w sumie i tak mało wiem. Big Grin
Reply
#23
Temat dobry bo nadal mózg za to odpowiada? W sumie na każdy temat rozmawiając trzeba myśleć Big Grin więc sam tego nie rozkminiam .
Reply
#24
Jak chcesz to mogę na 10 ci zrobić taki mały referat o mózgu Big Grin

AtUp
Nie bój się ^^ Ja też nie Big Grin
Reply
#25
Bez sensu. Jak będzie mi się chciało i nikt gitary nie będzie truł to postaram się dogłębnie przestudiować internet, bardzo dogłębnie.
Reply
#26
Gdy nie śpisz, Twój mózg generuje około 25 watów energii. Wystarczy aby rozświetlić żarówkę.
Spoko Big Grin Ale masz ciekawostkę Cool
Reply
#27
A gdy siedzę na lekcjach to w ogóle jest 0 watów. Tongue Nawet na minus chyba, ale się nie da.

Dobra, idę spać, bo oczy same się już zamykają. Dzięki wielkie i nie zapomnijcie o tym temacie. Smile
Reply
#28
Big Grin Kujon ci podpie***** Big Grin
A z tymi % to macie coś takiego : Mit o tym, że wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu to nieprawda. Zawsze i wszędzie wykorzystujemy cały nasz mózg, każda jego część ma przypisaną jakąś funkcję. Prawdą jest natomiast, że możemy korzystać z tych 100% znacznie lepiej. Nasz mózg ma ogromne możliwości i możemy się nauczyć jak efektywniej go używać.
Spoko Big Grin Dobrej nocki
Reply
#29
Jak tam wasze mózgi Big Grin?
Reply
#30
Moim zdaniem każdy wykorzystuje taki sam zasób mózgu, tylko u geniusza jakaś część tego mózgu jest bardziej rozwinięta. Np. u wybitnego muzyka, dajmy na to Bethovena. Był głuchy, a jednak potrafił dalej komponować utwory, używając prawej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za myślenie abstrakcyjne. Miał bardziej rozwinięty ośrodek słuchu i to go uczyniło wielkim muzykiem. Tu jest ciekawe doświadczenie: www.dailytelegraph.com.au/news/weird/the-right-brain-vs-left-brain/story-e6frev20-1111114577583
Jeśli widzicie kobietę kręcącą się w lewą stronę, używacie pólkuli lewej natomiast jeśli kręci się w prawo to używacie prawej półkuli. Niektórzy mają mózg, który ma bardziej rozwinięte ośrodki słuchu, a ktoś inny ma bardziej dojrzały ośrodek ruchu, więc może być doby w sporcie oraz mieć dobrą koordynację ruchową.
--------------------------
Atdown
Każdy wykorzystuje taki sam % mózgu, przy takiej samej wykonywanej pracy, ale też zależy czy się do tego przykłada czy nie. Jeżeli każdy włoży w to taki sam nakład pracy, to będzie wtedy moim zdaniem przynajmniej taki sam % wykorzystania ludzkiego mózgu. Wyobraź sobie Ciebie i...Chopina. Big Grin Macie skomponować utwór, a ten kto skomponuje lepszy dostaje 1000zł. On zaczyna pisać ten utwór z łatwością, a Tobie to przychodzi z trudem. Wygrał tysiaka. W drugiej konkurencji są zadania matematyczne. Szczerze nie wiem czy Chopin był doby z matmy, ale taki przykład podałem. On się głowi i trudzi jak to zrobić, a Ty je wszystkie rozwiązujesz w 5 minut. On ma bardziej rozwiniętą prawą półkulę, a Ty lewą, ale przy obu tych zadaniach, w których jesteście dobrzy czy nie, włożyliście taki sam nakład pracy. W to co jesteście dobrzy wykorzystaliście np. po 45% zasobów swojego mózgu, a przy tym z czego jesteście słabi 99%.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)