Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczenie się.
#21
Da się zrobić - odrzekł Akhved bez zastanowienia się.
AtEvil:
Skąd wiedziałes? :X
Reply
#22
Pomógłbym Ci, ale niestety. Ja w Technikum nic się nie uczę, jedynie rodzeństwo ściągi mi pomagają.
Reply
#23
Lvl sie sam nie wbije.
Reply
#24
Najlepiej rób ściągi tylko z nich nie korzystaj podczas samego pisania coś zawsze zapamiętasz. Ja ostatnio bez nauki ale za to z ściągą nie używaną zdobyłem 4.
Reply
#25
słuchaj na lekcji. Nie wiem, jak dla mnie działa. Zamiast w trakcie lekcji bazgrać po kartkach, rzucać w kolegów papierami i słuchać muzyki, słuchaj nauczyciela. Po coś tu w końcu jest.
Reply
#26
Uważaj na lekcji. Mi tyle wystarczyło żeby na koniec gim mieć średnią ok 4.9 (nie pamiętam już dokładnie + szybkie powtórki przed lekcją Big Grin), ucz się słówek z języków (ja tak naprawdę tylko tego się uczyłem), nie dostawaj głupich 1 za brak zadania, stroju itp.
Reply
#27
Staraj się uczyć na bieżąco. Ja nigdy tego osobiście nie dokonałam Sad Ale jeśli jesteś zmotywowany, to może Ci się uda. Niekoniecznie wkuć wszystko przed każdą lekcją, ale parę razy przeczytać ze zrozumieniem. Nawet jak masz powiedzmy 7 różnych przedmiotów na następny dzień, to zajmie Ci to do godziny. Do czasu jak pojawi się sprawdzian będziesz tak naprawdę wszystko kojarzył, miał na końcu języka i wystarczy to szybko utrwalić, a nie zakuwać godzinami. Podobno warto sobie powtórzyć (nie całkiem uczyć się z dużym wysiłkiem, ale przeczytać najważniejszy materiał) przed snem, ponoć wtedy są duże szanse, że zostanie w pamięci długoterminowej.

Staraj się wpleść naukę w rzeczy, które lubisz, np języki - jak oglądasz serial, zamiast polskich napisów ściągnij angielskie/niemieckie/po jakiemu tam oglądasz. Raz na jakiś czas sprawdzisz jakieś słówko i odcinek zajmie Ci dziesięć minut więcej, ale zapamiętasz, bo pewnie nieraz je powtórzą, a potem pewnie Ci się przyda. To samo z grami, warto grać w wersje oryginalne, nie z dubbingiem polskim.
Reply
#28
Gdy raz wstąpiłeś w ciemne progi Graa nie możesz ich opuścić ... One są w Twojej głowie, rozumie i czynach (?) !
Reply
#29
Szczerze? Rok temu tak było. Próbowałem to ograniczyć i się udało, godzinka - dwie w weekendy. To jest wyżeracz mózgu.
Reply
#30
Jakiś kolesio już tu napisał, słuchaj na lekcjach, to czy musisz się do tego douczyć coś to już tylko personalna sprawa. A jak czegoś nie zrozumiesz to rób z siebie głąba i pytaj 20 razy, do skutku.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)