Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalszy kierunek..
#21
Hmmm no takie 2 powody przykładowe:
1. Zaciekawiło mnie to
2. Mam z tego egzamin w kwietniu
Reply
#22
To z prowadzenia budki z kebabem są egzaminy? :3
Reply
#23
Widzę, żeś ambitny. To nie wiem w czym problem z maturką.
Reply
#24
Nie, nie ma. Ale skoro ciebie stać tylko na to i nie chcesz pomóc to idź i sobie prowadź budkę z kebabem.
Reply
#25
Jeżeli chcesz iść na medycynę, przecież nie musisz szyć ludzi i mówić im o chorobach. Jest wiele rodzajów lekarza. Ja bym polecił Ci medycynę, ale wiążę to się z ogromną ilością nauki. Informatyków jest teraz bardzo wielu, i ciężko Ci będzie o pracę. A lekarz zawsze się przyda. A skoro masz mocną psychikę, to możesz się potem cieszyć(w wypadku chirurga), że uratowałeś komuś życie! Będziesz dużo zarabiał, pracował z fajnymi studentkami na praktykach Big Grin Wiem, bo niedawno leżałem w szpitalu ;x Pozdrawiam.
Reply
#26
Trudny wybór. I tutaj i tutaj ratujesz ludziom życie.
Reply
#27
W przypadku no-lifów którym zepsuł się komputer, i nie umieją sami naprawić a koledzy ich w lvl'ach wyprzedzą? Big Grin
Reply
#28
Skoro nad medycyną zastanawiasz się od kilku dni to daj sobie jeszcze trochę czasu, do wyboru szkoły średniej parę miesięcy. Nie mówię, żebyś zostawiał decyzję na ostatnią chwilę, myśl o tym, ale nie zmuszaj się do wyboru w tej chwili, bo zaraz postanowisz go zmienić i będziesz jeszcze bardziej zagubiony. Bądź otwarty.

Co do medycyny - zastanów się też, co dokładnie, ja się na tym nie znam bardzo (biol-chem-w życiu), ale jest różnica między byciem pediatrą/dentystą/chirurgiem/proktologiem, więc chyba warto by też pomyśleć w czym konkretnie byś się widział, jest różnica w niezależności między byciem np. dentystą z prywatnym gabinetem a zwykłym lekarzem w szpitalu, ale jest też różnica w stresie czy odpowiedzialności, przeanalizuj te różne rodzaje zawodów w obrębie leczenia. No i miej wzgląd na to, że jest po prostu trudno. Z drugiej strony jednak - lekarze będą zawsze potrzebni Smile

A informatyk to też niby przyszłościowy zawód, ale musisz mieć "smykałkę" i być jednym z lepszych, żeby coś osiągnąć, tak myślę. To teraz strasznie oblegany kierunek i w technikach, i na studiach, więc zastanów się, czy masz "to coś", żeby się wybić.
Reply
#29
Music 
Jeśli chodzi o informatykę to co np. mam mieć żeby się wybić?
Reply
#30
Ja tu raczej rzucam ogólnikami, ale myślę, że powinieneś interesować się tematem i rozwijać na własną rękę, a nie tylko robić to, co każą ci w szkole. Nabywać praktyczne umiejętności. Też zależy co chcesz robić dokładnie, np. do produkowania gier czy pisania programów więcej potrzeba pewnie kreatywności, doświadczenia niż do składania części. Tak zakładam - no nie siedzę w temacie Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)