Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 4.2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła - sens istnienia ?
Jeśli dla cb słowo murzyn jest obrazą na tle rasistowskim to aż .... po prostu brak mi słów -.- ...
Reply
Information 
Łooo już na 3 stronę zjechaliśmy Big Grin
Reply
Posłuchałem waszym rad Smile Nie wypisuje się ze szkoły Smile
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
Skąd pewnosc, ze fizyka czy tam chemia Ci sie nie przyda?
Reply
Chciałeś wypisać się ze szkoły?
>oklaski
Właśnie wyobraziłem sobie Ciebie jako żebraka na dworcu w Poznaniu, któremu dałem z litości faję.

Szkoła jest po to, by wyróżnić wśród stada owiec polaczków, którzy myślą, że wybiją się na scenie rapu i tych bardziej yntelygentnych, którzy choćby dla świętego spokoju, dla siebie czy dla bliskich chcą się uczyć. Wielu moich znajomych nagrywa rap... Aczkolwiek tylko i wyłącznie z podziemia, czytaj „za fri”. Znam też kilku, tfu, klubowych didżejow, którzy za marną kasę godzą się grać na imprezach w dyskotekach i ledwo wiążą koniec z końcem.

Powiedz, że szkoła nie jest potrzebna, „bo i tak możesz pracować w macu, razem z tym po psychologii, czy biomechanice!” mając podstawowe, czy średnie. Ale czy w tym tkwi sens? W pracy dorywczej w fast foodzie za grosze, w której zmieniają ludzi jak skarpetki? Ten biomechanik, psycholog, pedagog sobie poradzi, a ty nie... I kolejny będzie ode mnie szluga żebrać.

Mam nadzieję, że masz trochę rozumu w głowie i ukończysz szkołę.
Pozdrawiam
Reply
"Fizyka - To wszystko co cię otacza. Nie wiem, jak fizyka może być nieprzydatna. Używasz jej w każdej chwili, począwszy od chodzenia czy siedzenia." - Sugerowanie, że obliczanie wysokości i głębokości schodka, wiedząc, że rzucona po schodach kulka, która będzie odbijała się z daną prędkością, tworząc z pionem kąt A, a z każdym odbiciem połowa jej energii kinetycznej zostanie rozproszona jako ciepło, przyda się nam w życiu.

Atup:
I ten klubowy DJ będzie szczęśliwszy od biomechanika, który został nim nie ze względu na swoją pasję, a na zarobki dotyczące zawodu. Więc, chcesz powiedzieć, że chłopak, który pasjonuje się rapem i chciałby coś włożyć w tą twórczość, ma porzucić swoje zainteresowania, na rzecz jakiegoś zawodu, który go w ogóle nie interesuje, a jedynie jest dobrze płatny? W życiu trzeba wiedzieć, co chce się robić.
___
Reply
Szkoła nie tylko uczy bitych regułek, ale też dedukcji, myślenia i zwiększa inteligencję.
Reply
Rainbow 
Chociażby żeby nauczyć ludzi logicznego myślenia.
Reply
Undecided
Reply
Na lekcji była u nas kuratorka z Koszalina . Mówiła coś tam nam . Pani coś tam powiedziała i Rudy zaczął mówić , jaki jest sens tej szkoły , nauki ... Cała klasa się też zgodziła . Ja dałem przykład fizyki . Olewam ją na maxa . Tak samo niemiecki . Nauczycielka daje nam kartkówki z tematów , których nie znamy i potem pretensje , że jesteśmy takie nieuki . Nauczyciele zadają temat i nawet niektórzy nie wytłumaczą . Ja olewam szkołę , ale nigdy nie kiblowałem . Chemia jest też niepotrzebna . Po co mi to ? I tak nie będe chemikiem . Nie jest mi to potrzebne ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)