Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informatyka - przyszłość zawodowa.
#1
Witam. Mam dzisiaj ciężki temat do przedyskutowania dokładniej informatyka.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl, kim mógłbym zostać w przyszłości, do jakiej pracy pójść, co robić. Jestem w 2 klasie gimnazjalnej. Swoją przyszłość zawodową chciałbym powiązać z dwoma przedmiotami a mianowicie informatyka i matematyka. W szkole bardzo dobrze radzę sobie z matematyką, udzielam się w wszelakich konkursach matematycznych, gdzie zajmuję przyzwoite miejsca. Z informatyką jest gorzej, ale nie z powodu, że jestem słaby z tego przedmiotu tylko mam słabego nauczyciela, który daje nam zadania typu: narysuj obrazek w paincie, napisz tekst w Wordzie a następnie go sformatuj.

O co mi chodzi dokładnie?

Otóż chciałbym się dowiedzieć od Was, czy pójście na kierunek matematyczno -informatyczny może również powiązany z fizyką będzie odpowiedni dla kogoś takiego jak ja, gdy nie jestem obeznany za bardzo w temacie informatycznym. Czy w liceum o takim kierunku wszystko zostało by wytłumaczone dobrze? Czy miałbym szansę poradzić sobie w takiej klasie?

Jeśli chodzi dokładniej o zawód to chciałbym zostać programistą. Nauczyć się języków programowania czyli C ++ oraz pozostałych. Czy nie jest za późno by zacząć uczyć się tego? Czy może w liceum wszystko zostanie mi dopiero wyjaśnione, a gimnazjum nie jest tak ważne do tego stopnia.

Czytałem trochę na forach komputerowych i w niektórych artykułach polecają poczytać internetowych poradników dotyczących programowanie. A czy istnieje książka, którą mógłbym przestudiować, która nauczyła by mnie podstaw programowania i innych tego typu rzeczy? Co sądzicie o wyborze programisty? Czy łatwo jest znaleźć sobie pracę?

BARDZO prosiłbym o wypowiedzenie się TYLKO I WYŁĄCZNIE osób, które znajdują się na tym kierunku w liceum/technikum , osoby, które mają ten sam lub podobny problem do mojego lub są na studiach informatycznych lub też pracują w tej branży.

Pozdrawiam,
Sentinus.
Reply
#2
Jeśli jesteś umysłem bardzo, ale to bardzo ścisłym to idź. Musisz mieć też głowe do nauki, bo informatyka w technikum to nie jest tylko bardziej zaawansowany excel czy word. Dochodzi Ci programowanie, multimedia, grafika. Będziesz musiał opanować do perfekcji kilka języków, typu php, c++, pascal(chyba najłatwiejszy). Do tego masz bardzo dużo programu z matematyki + fizyki. Łatwo nie jest, ale jak ma się smykałke, to sobie poradzisz. Jak skończysz te studia, i będziesz dobrym informatykiem to radze Ci wyjechać z kraju do Holandii/Norwegii, tam informatycy zarabiają krocie na zwykłych posadach.
Reply
#3
Mój drogi, to jest tak niektórzy są samoukami w języku programowania, a niektórzy uczą się od innych w szkołach informatycznych zazwyczaj uczą 1/2 języków programowania... Sam Administrator Gra (nie pamiętam jego nazwy) był samoukiem... Zaczynał programować na kilkunasto bitowym komputerze i patrz do czego doszedł, więc warto, a zwłaszcza, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży informatycznej w różnych częściach świata i zarobki również są bardzo interesujące, dlatego polecam ten kierunek.
Reply
#4
Jeśli chodzi o szkołę to do technikum nie zamierzam iśc tylko do Liceum.
Reply
#5
zależy od szkoły w jednych to się na żółwiku algorytmów uczą Sad a w innych porządnego programowania najlepiej zapytać kogoś kto uczy/ł się w szkole do której masz zamiar iść
Reply
#6
Poziom technikum inf>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>poziom liceum inf.

Srsly, nie wiem dlaczego ludzie szukają Liceum informatycznych. Uczysz się rok mniej = mniej materiału = więcej na studiach. Osobiście dla mnie ten rok dłuższej nauki w szkole średniej jest niesamowitym plusem. Do tego po technikum masz już zawód informatyka, idziesz na studia, dokształcasz się jeszcze bardziej i jesteś gotowy do pracy. Człowiek, który wyszedł z technikum i skończył te same studia, na które chodził ktoś z Liceum będzie na bank lepszym/mądrzejszym/whatever.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)