Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humanizm nieprzyszłosciowy - true or false?
#1
Witam.

Jako humanista chciałbym oczywiscie pójsc na kierunek humanistyczny w liceum (dokładniej hist/wos a potem na studia na prawo), jednak coraz częsciej słyszę, że zamiast dobrej roboty dostanę pracę przy bufecie w MC. No i tu jest pytanie - czy humanizm rzeczywiscie jest taki nieprzyszłosciowy (głównie kierunek hist/wos/prawo) jak innym się wydaje? Bo nie wiem, czy pójsc na mat/fiz bo z fiz mi całkiem dobrze idzie, wolę się jednak spytać, gdyż jest tu parę osób będących w liceum/technikum lub wyżej. I czy podział na humanizm i umysły scisłe jest aktualny?
Reply
#2
Po studiach prawniczych znaleźć pracę jako adwokat jest niemal niemożliwe nie mając rodziców wysoko ustawionych, bądź kogoś z rodziny kto jest prawnikiem. Ogólnie w Polsce ciężko znaleźć pracę po studiach. Kraj bez perspektyw dla młodych ludzi. Informatycy mają łatwiej, dla nich zawsze będzie praca. Zastanów się dobrze nad tym wyborem.
Reply
#3
Wink 
Dla informatyków praca Cool ? Żartujesz sobie ? Tzn . chyba nie mówisz o większości po technikum\studiach informatycznych .
Reply
#4
W tym kraju nie ma po niczym pracy i wcale się nie śmieję. Chyba mundurówki to teraz jedyny sluszny wybór
Reply
#5
Ja jestem w liceum na profilu mat-fiz i nie narzekam Big Grin Zawsze po takiej nauce możesz pójść na politechnikę, a to jest dobry plan na przyszłość Big Grin
Reply
#6
Czemu miałby nie być?

No tak, nie idź na studia prawnicze, bez studiów łatwiej znaleźć prace ;_;. Nie polecam filozofii, jeśli nie zamierzasz zostać przynajmniej doktorem (sztuka dla sztuki) czy socjologii, chociaż obecnie coraz mniej osób się na to pisze. Wiadomo, że obecnie najbardziej szuka się ścisłowców, politechnika staje się modna i humanistów jest za dużo zdecydowanie. Też dziennikarstwo nic nie warte. Ogólnie najopłacalniejsze imo jest iść w języki albo matematykę, ale prawo też raczej spoko Smile.

Profesoo:
Rozkminiam ile miałeś styczności z prawem. Imo prawo =/= adwokat

Mnie rozbraja serio jak ludzie, którzy nie mieli okazji nawet szukać pracy wykraczającej poza ulotki mówią, że i tak nie ma w tym kraju pracy po żadnych studiach. Łotewer.
Reply
#7
To że masz technikum informatyczne, nie znaczy, że cokolwiek umiesz. Co innego człowiek na studiach, który sam się sporo uczy i ma certyfikaty potwierdzające jego umiejętności programowania.
Reply
#8
Jeśli ktoś nie potrafi szukać , do niczego się nie nadaje to nie znajdzie pracy .-. . Ja zaraz po zakończeniu Technikum mam zapewnioną pracę za 3k brutto .-. Nawet Matury nie potrzebuję .
Reply
#9
Mów gdzie i jak ;_;
Reply
#10
Przecież są okresy próby w firmach, chodzi mi o takich informatyków co dobrze programują.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)