Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matematyka.
#31
kapioza

3-100%
2-x

1=33,3%(3)

100% -33%= 77%

Odp. Musimy dać dwóm członkom rodziny 77% naszego sosu, tak, aby starczyło go dla trzeciego polskiego dziecka obżerającego się kebabami.


Myślę, że pomogłem i liczę na naj! Pozdrawiam!
Reply
#32
Nie da się pierwiastkować liczb ujemnych. Tylko z nieparzystych liczb jest to możliwe w niektórych przypadkach. Jak masz zamiar tworzyć nową matematykę to podaj argumenty.
Reply
#33
Pierwiastek sześcienny z -27?

Tak, dziękuję.
Reply
#34
Pierwiastki stopnia nieparzystego można.
Reply
#35
No to policz ten pierwiastek.
Reply
#36
Emmm...
-3?


Quote: Tylko z parzystych liczb w niektórych przypadkach jest to możliwe.

Przykład?

Ah, dobra, nieważne. Myślałem, że koledze dalej chodzi o zwykły pierwiastek (w sensie do potęgi drugiej).
Reply
#37
Crap:
Z książki (nie szkolnej) jest napisane: kwadrat każdej liczby (dodatniej czy ujemnej) zawsze będzie dodatni. Kalkulator Google pokazuję tą liczbę jako: i.
Reply
#38
Pierwiastki nieparzystego stopnia można zapisywać, bo potęgi tych pierwiastków(jeśli są nieparzyste np 3). Tzn tak. Masz
Sześcienny z -8, jest o -2, bo (-2)^3 to -8, proste? ._.

5 stopnia z np. -243 tez idzie liczyć, więc wątpie, żeby to były pojedyńcze przypadki liczb PARZYSTYCH!
Reply
#39
Amm no tu akurat masz rację, ale patrz co napisałem wyżej u góry.

CAŁY CZAS ROZMAWIAMY O PIERWIASTKU DRUGIEGO STOPNIA. To tak w ramach przypomnienia.

Z liczb parzystych w innych stopniach zdarzają się przypadki, np. przykładem pierwiastka z liczby ujemnej może być liczba -2, która ma rzeczywisty pierwiastek piątego stopnia, [5]{-2} = -1{,}148698354, lecz nie ma żadnych rzeczywistych pierwiastków szóstego stopnia.
Reply
#40
3-3*303-3-3(0,0003 do kwadratu)= ?
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)