Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po gimnazjum - Kierunek programistyczny
#1
Witajcie!
Jako iż wstąpiłem do zacnej 3 gimnazjum to już się zastanawiam nad szkółką Tongue Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda technikum informatyczne, ale nie wiem czy coś takiego jest ale pod chciałbym pod kierunek programowania iść, bo nie mam zamiaru pracować w sklepie, czy też naprawiać komputery bo to mnie nie kręci Tongue Ogólnie to chciałbym się zajmować gamedevem(tworzeniem gier komputerowych Tongue) ewentualnie programista php. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda plan lekcji jak i same lekcje i czego tam ogólnie uczą. Jedynie co wiem to uczą na początku Turbo Pascala który praktycznie do czego mi się nie przyda, ogólnie nauka jego zajęłaby mi od 30 minut do 1 godziny(może nawet i krócej) bo tylko trzeba składnie ogarnąć.

Za ciekawe posty mogę nagrodzić plusem. (Niestety 1 per day, dlatego proszę innych o plusowanie tych co rzeczywiście mają coś ciekawego do powiedzenia)

Jeżeli możecie to polećcie jakieś szkoły w województwie Warmińsko-Mazurskim

Pozdrawiam!
Reply
#2
Mam kolegę który skończył technikum informatyczne.I tam masz normalne lekcje do tego są jeszcze dodane lekcje z zawodu.Ja tam się nie znam, ale on powiedział, że to jest 4lata stracone, bo uczyli go tego co już umiał.I mówił, że lepiej iść do liceum na profil matematyczno jakiś tam i potem na studia.
Reply
#3
Czyli uczą normalnie biologii, chemii, gegry, histy itp. Bo te przedmioty się nie przydadzą wgl. Big Grin
Reply
#4
ja jestem teraz w 1 klasie. ja na informatyku mam normalne lekcje czyli biologia itp. wiekszosc odchodzi w 2 klasie z tego co wiem. te przedmioty sa po to by przygotowac ciebie do matury. no i oczywiscie zawodowe czyli utk dinutk itp
Reply
#5
To dobrze, że odchodzi w 2 klasie bo po co to komu Dodgy
Reply
#6
Żebyś nie był amebą?
Reply
#7
Wiesz, jeśli myślisz o studiach programistycznych, to chyba lepiej iść do liceum. Lepiej zdasz maturę i pójdziesz na lepsze studia. Oczywiście jesteś też rok do przodu, gdyż liceum to 3 lata nauki, a technikum 4. Ja jestem w I klasie liceum w klasie matematyczno-fizycznej, co pozwali mi w przyszłości zdawać maturę rozszerzoną z matmy i fizyki. Mam także rozszerzoną informatykę, także przede mną duży wachlarz możliwości. Polecam każdemu, kto ma umysł ścisły.
Reply
#8
Tongue 
Szczerze to ja jestem taki średni z matmy i fizy (na trójkach mocnych jadę Dodgy) Ale mi bardziej zależy aby móc jak najszybciej wykonywać zawód na przykład (To jest przykład!) w firmie Garmory.

Atdown:
To jest tylko przykład Big Grin Jako pierwsza ta firma nasunęła mi się na myśl Big Grin
Reply
#9
Ale masz duże ambicje(...) , pracowania w Garmory , mat i fizyka w cale nie jest taka trudna (rozszerzona) jak ją piszą.
Dla lubiących matematykę: Liczby Natury Ian Stewart - super książka!!
Reply
#10
Zależy jakie liceum. Są podrzędne i lepsze, więc możesz iść do takiego słabego z trójami i wyjść z niego z 4 na koniec, ale ktoś kto chodził do takiego lepszego i miał tam 2-3 będzie od ciebie lepszy...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)