Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co po gim ? Wojsko, Medycyna, Sport, Hotel ?
#21
To takie opcje były by spoko, co należy ukończyć idąc po gimnazjum ? To żeby iść na np. pojazdy opancerzone, co trzeba ukończyć potem ?
Reply
#22
Quote:The Vene:
Rozwijając te pojazdy naziemne, bo co do powietrznych i wodnych mam mieszane uczucia i zbytnio mnie nie interesują.


Tylko ,że właśnie te Powietrzne i wodne deklasują w zarobkach naziemne. Dla przykładu chorąży pilot zwykłego ,najbardziej prymitywnego i przestarzałego mi-2 zarabia 5tyś, gdzie pułkownik naziemnych ledwie 7 tysięcy ;x
Reply
#23
No dobra, morska opcja :

Wypływamy w rejs, nie ma mnie kilka miesięcy (lat?), długo, plus nie za bardzo kwapię się do pływania, ale zapiszę się chyba na jakiś kurs czy coś zimą na basen, bo tak czy siak to mi się przyda.



Pilotem też chciałem być, ale by się szkolić, trzeba aż do Chełmu, lub Rzeszowa jechać, a koszty pokrycia takiego wyjazdu i wynajęcia + licencji, ho ho...
Reply
#24
Przecież do marynarki nie biorą ludzi, którzy umieją pływać! Ten, który nie umie pływać, będzie się starał ratować statek do końca, a pływak będzie próbował zwiewać. Smile

Fataem:
Co do pierwszego posta. Nie poradzisz sobie na medycynie jeśli jesteś sportowcem i myślisz, że przekładanie bagaży w hotelu to interesująca praca.
Reply
#25
Poradzę sobie wszędzie, taką mam naturę, jestem optymistą, więc staram się zauważyć w każdym zawodzie plusy Dodgy
Reply
#26
Możesz iść do szkoły kolejowej, pewna praca po tym( ale musisz mieć szczęście, żeby stworzyli klasę, bo mało ludzi na to idzie) z wysokimi zarobkami
Reply
#27
Idź na miliarderstwo, pewny zawód, słyszałem, że miliarderzy dużo zarabiają.
Reply
#28
Kolejowa ?
Co po tym się niby takiego fajnego robi ;x


Pan Karma:
Aha.
Reply
#29
Question 
(2013-09-13, 12:49:12)The Vene Wrote: Pewnie ciężkie pojazdy opancerzone (czołgi, wozy pancerne), transport (w tym transport cywilów), pojazdy szturmowe (jeepy z karabinami PKM). Warto tu zauważyć, że nie chodzi tu tylko o prowadzenie ich, potrzeba pewnie radiooperatorów, ładowniczych (czołgi głównie), strzelców/szturmowców (obsługa karabinów maszynowych, PKM, SAW zamontowanych na pojazdach).

Ahm, no, należy też pamiętać o służbie mniej aktywnej, warty, ochrona obiektów wojskowych, sterowanie urządzeniami, czyszczenie pojazdów, kucharstwo polowe...


Warty już w wojsku nie ma, zajmują się tym prywatne firmy ochroniarskie. A największy popyt jest na kierowców z C + E oraz na inżynierów, głównie elktronika + telkomunikacja, informatyka, mechatronika, logistyka i budownictwo. Jeszcze dla chemików jest miejsce.

Fataem:
Tak, na pewno wyślą Cię do afagnistanu. Tym bardziej, że jeśli pragniesz być lekarzem wojskowym (nie ma czegoś takiego jak medyk polowy, lol, to nie battlefield, owszem, są paramedycy, ale to nie są ludzie po studiach), to edukację skończysz za conajmniej 10 lat, a przecież z Afg. się rzekomo wycofujemy.

Jak już Cię ciągnie do wojska, to trzeba mieć ambicje. Absolutnie nie polecam zaczynać od szeregowego, chyba, że masz ogromną siłę przebicia. 12 i takie tam. Podoficerem już z cywila nie zostaniesz raczej, więc polecam korpus oficerski, poczytaj sobie:

http://www.wat.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=275&Itemid=67&limitstart=1
http://www.wso.wroc.pl/
http://www.wsosp.pl/index.php/pl/

Jeśli chcesz być pilotem wojskowym, to albo masz wujka conajmniej pułkownika ze znajomościami, albo jesteś bardzo dobry z fizyki, matematyki itp. + masz baaaaaardzo dobre zdrowie. Nie znam się jakoś szczególnie na lotnictwie, ale z tego co pamiętam, to masz podział na III kategorie (chyba, że coś się zmieniło)
I - odrzutowce
II - samoloty poddźwiękowe
III - chyba helikoptery
Na każdą z tych grup trzeba mieć bardzo dobre zdrowie, a na odrzutowce, cóż, większość może sobie pomarzyć.

Co do zarobków, to tu masz prawie aktualne informacje: http://www.wojskowe.info/zarobki-w-wojsku/
do tego jest coś takiego jak mundurówka, 13 pensja (którą mogą Ci zabrać), oraz dodatki, ale one nie są dla każdego.

PS: Aha i jeszcze dodam, że ABSOLUTNIE odradzam jakiekolwiek licea, czy tam technika wojskowe, poza tym w Dęblinie. Jak Cię to będzie interesowało, to wytłumaczę dlaczego.

PS2: Na reszcie się co prawda nie znam, ale mogę dodać, że medycyna to straszliwy trudny kierunek, dużo kucia, dużo wszystkiego.

__
Reply
#30
yyy, medycyna, wro am -> 220 miejsc, kandydatów - 1800 Wink Na medycyne najlepiej do Francji jak ja będę chciał albo do Anglii CoolXDXD
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)