Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po gimbazie....
#61
Chyba nie chodziles na mechatronike Cool
Reply
#62
Question 
Ja bym wybrał liceum profil mat-inf. Zdajesz rozszerzoną matme, angola i informatykę. Jak chce sobie zrobić inżyniera to jeszcze rozszerzasz fize i lecisz na uniwerek lub politechnikę do Wrocławia lub Warszawy.
_______________________
Co do języków to na studia bez CC+, C++, Javy, PHP, Pascala czy choćby Ruby nie ma co iść bo opadniesz z większością na 1 roku szczególnie we Wrocławiu. U mojego brata na uniwersytecie we Wrocławiu na pierwszym roku odpadło chyba z 1/3 studentów.
Reply
#63
Żeby dostać się na informatykę, np. na takim AGH w Krakowie, potrzebujesz rozszerzonej matematyki i rozszerzonego języka. Moja mama uczy informatyki w LO i Technikum i wedle tego co mówi, to matura rozszerzona z informatyki często ma się nijak do tego co jest potem potrzebne.
Reply
#64
Może i ma się nijak ale zawsze jest więcej punktów co oznacza lepszy uniwersytet. Poza tym nie uwzględniłeś, że są coś na wzór przedmiotów dodatkowych za które chyba też jest coś w rodzaju punktów. I najgorsze jest, że chyba obowiązkiem jest na chodzenie na pewną ilość tych dodatkowych. Poza tym mogą się nie przydać na studiach ale w późniejszym etapie życia. Np. we Wrocławiu na LO-hodowli Olimpijczyków oni sobie nie wyobrażają zdawać kilku przedmiotów rozszerzonych. Wszystko mówię w oparciu u Uniwersytet Wrocławski ponieważ z innymi nie miałem styczności.
Reply
#65
Mój wujek jakoś prowadzi sklep komputerowy,robi wszystko,naprawia komputery,coś tam robi itd A ma 55 lat Smile
Reply
#66
Nie ma to jak odświeżyć temat który był "martwy" przez 2 miesiąceXD

Tam Arr:
Wybierz mat inf. Na studiach informatycznych z tego co slyszałem jest dużo matmy i może ci się przydać.
Reply
#67
Ja się o matmę nie obawiam rozszerzoną bo dla mnie to pestka. Najgorzej to angielski, który według mnie nie ma sensu Big Grin .
Reply
#68
Jesli czujesz się w tym kierunku pewny to idź na technikum to szybciej znajdziesz pracę, jesli jestes niezdecydowany to pójdź do liceum lepiej, będziesz mógł na studiach najwyżej wybrać inny kierunek
Reply
#69
Pytanie, ważne !

Jeśli nie mam zamiaru iść na studia to nie ma po co iść do Liceum ? Bo po liceum co mam ? nic

A po zawodówce czy tam technikum mam wyuczony zawód Huh dobrze mówię ?
Reply
#70
Po zawodówce raczej tak, ale ja znam mnóstwo osób, które po technikum idą jeszcze na studia.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)