Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła po Gimnzajum.
#61
Star 
Combox
Rozumiesz, że Tusk nie ma tu nic do gadania? Jak nie masz wykształcenia i nie umiesz nic zrobić, bo całą szkołę grzebałeś w nosie to się nie dziw, że nie ma pracy dla ludzi z twoim wykształceniem.

BTW. Co może zrobić Tusk na głupotę młodych no co?
Reply
#62
Zasada jest taka, że żadna szkoła Cie na siłe nic nie nauczy. Żeby nie być gołosłownym zarzuce przykładzik. Wiadomo, że informa w LO leży (no bo tak). Mam znajomych, którzy wybrali się do Technikum informatycznego i zadowoleni stwierdzili, że sobie pograją czy coś i jakoś te 4 lata zleci, a potem "się pomyśli". Wyszło na to, że jak mają coś z kompem to jedyną deską ratunku jestem ja - ogólniakowy informatyk, który uczył się 98% tego co teraz potrafi sam.
A co do braku pracy dla informatyków to nie przewiduję takiego zjawiska. Ciągle powstają nowe przedsiębiorstwa, a wiadomo, że prawie każde wykorzystuje technologie informatyczne, więc...

Poza tym podejście takie jak moich znajomych. Co z tego jak poszli na tych informatyków jak nawet nie umieją zdiagnozować i naprawić komputera. Pomijam już fakt nieznajomości w 3TI podstaw Pascala czy PHP. ;_;
Reply
#63
Mam pytanie związane z kierunkiem "technik mechanik", a oto pytanie:
1. Co oznacza to technik przed słowem mechanik bo nie rozumiem?
2. Czytałem gdzieś że na teście zawodowym trzeba umieć bardzo dobrze fizykę i matematykę, czy to prawda?
Reply
#64
Ej ej kompromitujesz się...
Co ma poradzić Tusk, że młodzież ma gdzieś szkołę nic nie umie nawet czytać (niektórzy) a potem zwalają na niego całą winę ?
Reply
#65
Atedit nie zrozumieliście. Chodziło mi o coś innego, ale nie będę dyskutował z offtopem. bo to nie ma sensu.
Reply
#66
Skąd takie dane?

Heninger:
Wtórny analfabetyzm. :<
Reply
#67
Hahahah, zobaczymy jak pójdziesz do jakiejś firmy to czy przyjmą Ciebie zamiast gościa po studiach Wink Kompletne bzdury.
Reply
#68
Powiem tak, nie w każdym zawodzie wystarczy wykształcenie średnie. Jak ktoś chce na tym skończyć, to okej, wtedy dopasuje sobie zawód. Ale po technikum nie dostanie się na żadną renomowaną uczelnię, progi są wysokie, a standard polskich techników bardzo niski. Liceum jest dla ludzi, którzy kontynuują edukację, technikum/zawodówka, dla tych, którzy chcą ją na tym etapie zakończyć. Oczywiście nie mówię o wyjątkach, bo one zawsze się zdarzają. Z drugiej strony nie ma sensu iść do przeciętnego liceum, bo ono do niczego Was nie przygotuje.

AtOfkorse:
Ależ oczywiście, że to sugeruję. Przy okazji nie mówię o wyjątkach, ale tak wygląda sytuacja, że poziom techników mamy niski, przygotowują do zawodów, ale nie do matury. Można zdać, ale nie na poziomie liceum, jeżeli uczelnia, która nas interesuje jest konkurencyjna, technikum nie wystarczy.
Reply
#69
A ja tam się nie martwię. Liceum leśne w Hajnówce czy jakoś tak...
Reply
#70
No nie wiem, polecam iść w prawo. Np. taki Prokurator ile ma kasiory co nie?
Tylko do tego kierunku potrzeba bardzo dużo nauki, a jeśli ktoś jest "obibokiem" nie ma co próbować.
Albo zostać adwokatem, założyć swoją kancelarię i pieniądze rypać...
__
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)