Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania dotyczące wampirów i egzorcyzmów.
#1
Witam, mam parę pytań dot. wampiryzmu w historii literatury i kinematografii. Najpierw pierwsze, najważniejsze i najbardziej mi potrzebne:
1.Powie mi ktoś, co to za film o wampirach?, w którym na jakimś balu wampiry proponują człowiekowi, aby się do nich dołączył, a on nie był pewien swojej decyzji bowiem nie chciał, żeby jego bliscy umierali na jego oczach.
2.Co było pierwowzorem średniowiecznych wampirów, jeśli takowy w ogóle istniał.
3.Jak wyglądał wampiryzm na dalekim wschodzie?
4.Jakieś filmy o wampirach, ale nie Zmierzch albo jakieś Pamiętniki z wakacji wampirów, gdzie jeden robi drugiemu wampirzą kupę w wampirzym bidecie, chcę o kozackich wampirach.
5.Co to za film o egzorcyście?, dosyć nietypowym, gdyż zamiast się modlić i czytać inkantacje z Biblii po prostu wołał demony i kopał im tyłki w tradycyjny sposób.
_
Arrow wielkie liczby, potęgi 10
Reply
#2
2. Pierwowzór Drakuli starczy? . Pierwowzorem Drakuli był najprawdopodobniej hospodar wołoski Wład Palownik, słynący z brutalności.
Reply
#3
5. Constantine może?
Reply
#4
Co do trójki(tłumacząc z angielskiej wikipedii):
"Zakorzenione w starszym folklorze, współczesne wierzenia w wampiry rozprzestrzeniły się w południowej Azji od opowieści o ghoulach z kontynentu, do opowieści o wampirzych istnieniach na wyspach.
Południowa Azja wytworzyła też wiele innych legend o wampirach.
"Bhuta" albo "Pret" to dusza człowieka, który zmarł przedwczesną śmiercią i błąka się po cmentarzach, wskrzeszając martwe ciała, które zachowują się później jak Ghoule i atakują ludzi.
W północnych Indiach są opowieści o Brahmarakshasach, wampiropodobnych kreaturach z głową otoczoną wnętrznościami i czaszką z której piły krew. W południowej Azji występuje też figura Vetali, która może być czasem odbierana jako wampir.
W Japonii filmowe wyobrażenie o wampirach jest typowo zachodnie, jednak przetrwały wierzenia w istoty takie jak Nukekubi, którego głowa i szyja odczepiają się od ciała w nocy żeby polować, czy też Kitsune(coś jak u nas Sukub, potrzebują duchowej energii którą pozyskują przez seks z mężczyznami).
Legendy o podobnych do Nukekubi kreaturach występują też w wierzeniach filipińskich.
Na filipinach wampiry dzielą się na dwa główne segmenty: Taglog Mandurugo i Visayan Manananggal.
Pierwszy przyjmuje formę atrakcyjnej dziewczyny w dzień, a w nocy dostaje skrzydeł i długiego języka, którego używają by wysysać krew ze śpiących ofiar. Manananggal opisuje się jako trochę starszą, piękną kobietę która w nocy oddziela górną część swojego ciała i wyrastają jej nietoperze skrzydła, by mogła polować na kobiety w ciąży. Używają przedłużonych języków by wysysać płody z ich ciał. Lubią także jeść narządy ludzkie, zwłaszcza serce i wątrobę, a także flegmę chorych ludzi. (Ci filipińczycy to mają zryte gary)

Malezyjska Penanggalan może być piękną starą lub młodą kobietą, która uzyskała piękno przez czarną magię. Ona także może oddzielać głowę od ciała i również poluje na kobiety w ciąży, chociaż jedynie żeby pić krew. Podobny do niej jest Balinejski Leyak. Kuntilanak lub Matianak w Indonezji i Pontianak lub Langsuir w Malezji to kobieta zmarła w trakcie porodu, która szuka zemsty, więc terroryzuje wioski. Ma długie, czarne włosy zasłaniające dziurę w tyle szyi, za pomocą której wysysa krew dzieci. Wypędzić miałoby ją umieszczenie jej włosów w dziurze na szyi

Jiang Shi to ożywione ciała, które skaczą dookoła i zabijają żywych by wysysać ich Qi(energię życiową). Mówi się, że powstają gdy dusza nie jest w stanie opuścić martwego ciała. Nie mają samodzielnego myślenia, więc rzadko są utożsamiane z wampirami. Jedną z ich nienaturalnych cech jest zielonobiała skóra."
Reply
#5
Z archiwum X sezon drugi odcinek o nazwie "3" Tu możesz pooglądać http://iitv.info/z-archiwum-x/s02e07-3.html O wampirach Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)