Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła średnia - co dalej?
#1
Hej. Co jakiś czas zawsze powstanie temat "co robić? technikum czy liceum czy zawodówka może też?". Takie dylematy często powracają do Gra i chociaż na pewno nie mamy bezpośredniego wpływu na decyzję każdego człowieka, to jakoś tam potrafimy go nakierować swoimi wypowiedziami. Ten temat ma służyć głównie rozterkom ludzi, którzy zaczęli LO/technikum/gimnazjum i nie wiedzą czy iść na studia, szkolenie, do zawodówki itd. Mamy głównie ludzi, którzy chodzą do gim/lic tutaj chyba, więc taki temat dobry jest.

Z mojej strony zastanawiam się czy:
1. Studiowanie filozofii da mi coś czy lepiej od razu iść na budowę?
2. Studiowanie germanistyki - nauczyłbym się tam języka od podszewki czy muszę już umieć ze szkoły język? I jak się dostać, jak się dostać?
Reply
#2
Co do germanistyki.
Musisz chyba znać jakieś podstawy (w podstawówce jest niemiecki, w gim kontynuacja, technikum/liceum też. Jeśli np: uczyłeś się hiszpańskiego przez 6 lat (podstawówka, gim, a tera chcesz zdawać na germanistykę, to musisz nadrobić zaległości SAM, (albo na jakimś płatnym kursie).

Studiowanie filozofii nie da ci nic raczej.
Jakoś nie słyszałem, żeby była taka praca jak filozof. Chodzisz w todze po mieście i krzyczysz: ,,Wiem, że nic nie wiem''? Smile
Nie idź na filozofię, chyba, że jako hobby. Jeśli lubisz to, to czemu nie.

Idź na informatykę.
Potrzebują informatyków, programistów, inżynierów. Jet popyt na nich na rynku pracy, ale oczywiście trzeba być najlepszym. Chociażby Garmory czasem umieszcza na swojej stronie, ze poszukuje tego i tego programistę, czy grafika.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem Smile
Reply
#3
Nie lubię informatyki, więc odpada całkowicie, szczególnie, że nie mam żadnych predyspozycji do znania się na niej Tongue. No filozofia jest super fajna, właśnie dlatego o niej myślę, raczej jako o studiach, zresztą germanistyka też mnie interesuje mocno, tylko teraz mam włoski a w poprzednich szkołach kiepsko mi szło, bo olewałem Angry.
Reply
#4
Może prawo?

Filozofia na pewno nie zaszkodzi w tym kierunku, a nawet pomoże.
Jest popyt na nich (dużo zarabiają).
Reply
#5
Nie, u mnie odpada prawo, medycyna, informatyka i inne tego typu modne studia.
Reply
#6
Sam zastanawiam się głęboko nad studiowaniem prawa. Niestety podobno potem ciężko znaleźć pracę, co o tym myślicie?
Reply
#7
Już Cię rozpracowałem, trollu Cool.
Reply
#8
Możesz połączyć 2 w 1.
Iść na budowę i nauczyć się języka niemieckiego.
Później wyjechać do Niemiec Big Grin

Jbc, pytaj się też kolegów, znajomych, lecz nie sugeruj się ich zdaniem np: Marek poszedł gdzieśtam to i ja pójdę, bo będę mieć kolegę.
Podstawowym błędem wybierania liceum u młodych ludzi jest kierowanie się zdaniem znajomych.

Rodzice też dużo pomogą.
Lecz i tak pamiętaj, to twój wybór, nikt za ciebie nie wskaże.
Reply
#9
Music 
Słuchajcie .. teraz idę na logistykę do technikum (nwm czy dobrze ale mniejsza z tym, wybrałem to bo nwm co mam robić w życiu, to chore, że już trzeba wybierać ale mniejsza) Skończę to technikum i co dalej? Myślałem, żeby iść od razu na studia tak "za ciosem", ponieważ będę jeszcze szybko przyswajał wiedzę..tylko nie wiem jakie. Waham się pomiędzy logistycznymi i geograficznymi, bo szczerzę mówiąc geografia zawsze mnie ciągnęła. Pomożecie?
Reply
#10
Big Grin 
Najlepiej robić to, co się lubi.
Jeśli to cię kręci, to czemu nie ?

Jest prawo, że przez pierwszy rok nauki czy to w technikum, czy liceum możesz zmienić klasę.
Przez 1 rok masz ogólnie wszystko.
Dopiero w drugiej i trzeciej klasie masz rozszerzony przedmioty, czyli tą ,,logistykę''.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)