Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia i plastyka na egzaminie - pytanie
#1
Witam.
Otóż co prawda jeszcze mam 2 lata do egzaminu gimnazjalnego, ale mam pytanie - czy na nim jest religia, plastyka i muzyka? Głównie pytam z pierwszych dwóch bo te przedmioty uważam za scierwa, i nie wiem czemu z jednego mam pytanie z modlitwy (dłuższa wersja Wierzę w Boga z której nic nie umiem) i sprawdzian z plastyki. Wie ktos może dlaczego niby mam być z tego pytany i po co w ogóle są oceny z tych przedmiotów? Za pomoc plus.
Reply
#2
Z tego co ja miałem to było pytanie typu "Jakiego stylu jest ten budynek", więc myślę, że plastyka jest. Z muzyki też było.
Reply
#3
Z plastyki są style architektoniczne wymagane, ale to ma też związek z polskim i historią, także niewiele. Z religii nic, możesz się wypisać jeżeli nie interesuje Cię ten przedmiot, nic z tym nie zrobisz innego.
Reply
#4
Jeśli chodzi o romański/gotycki/jakiś tam, to myślę, że to raczej pod historię podchodzi.
Reply
#5
Thumbs Up 
Plastyki nie będzie religia chyba będzie , ale muzyki też nie będzie raczej będą poważniejsze przedmioty jak Matematyka .
Oceny no bo nie , którzy chcą zostać księdzem z plastyki malarzem a z muzyki muzykiem to są bardziej przedmioty do pracy. Smile
Reply
#6
To jest bardziej historia, tam też się poznawało typy kolumn, style budynków itp.

Religii na pewno nie będzie(chyba że wierzenia jakiś ludów lub mitologia z historii), plastyki też raczej nie, a muzyka? Nie.

Dlaczego są oceny z tych przedmiotów? Proste, ponieważ te zajęcia prowadzone są w szkole i jakoś muszą ocenic stopień zaangażowania ucznia w naukę. Pomyśl tylko, masz tam z 15 przedmiotów i tylko z 2nie ma ocen? Coś tu nie tak.
Reply
#7
Ja też nie lubię tych przedmiotów, ale to jest łatwa ocena. Nic tam takiego strasznego nie ma, uczyć się nie trzeba, wystarczy tylko słuchać na lekcjach. Ja też miałem kartkówki z plasty i muzy ale zawsze dostawałem 5 a pisałem co mi ślina na język przyniosła.
Reply
#8
Ok, tylko czemu religia w ogóle jest w szkole? Plastykę i muzykę rozumiem bo to jeszcze kształci pod jakims względem, ale czy religia czegos uczy? Tak samo etyka? To można równie dobrze zrobić lekcję naprawiania długopisów bo może nam się to przyda w przyszłosci.
Reply
#9
Ehh, z tego co wiem to prawo polskie nie zabrania ci się wypisać z religi, nawet rodzicie cię nie mogą zmuszać do chodzenia na religie, według mnie chemia i biologia też nie są potrzebne w moim w życiu, bo chce robić całkowicie co innego Smile

Na egzaminie gimnazjalnym nie ma religi Smile
Reply
#10
Jak ktoś ma 1 na półrocze to też zdaje! Nie liczy się do testów, nie ma ich z religii!
A co do plastyki i muzyki
plastykę można podciągnąć pod zajęcia artystyczne, których na testach teraz można się spodziewać 1-3 pytania.
co do muzyki to może być tylko np pytanie o Chopinie, albo o innych..

a religia jest w szkole, bo chcą kształtować nasze 'życie religijne', nie jest to obowiązkowe, bo zawsze można się wypisać. Każdy jest inny jedni, religia przyda się np. przyszłemu księdzu, jednak jak chce się pójść na inny zawód-fakt trochę się nie przyda ;x
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)