Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzamin gimnazjalny
#11
Sad 
Proszę cię... 56% to jest nic. Strzelając można tyle dostać.

Zetex:
Zgadzam cię z Crapem. Warto powtórzyć rozprawkę i lektury z polskiego. Często są też zdania i przekształcanie mowy zależnej w niezależną i na odwrót. Reszta to przeczytanie tekstów i odpowiedzenie na pytania. Zazwyczaj są łatwe, ale zdarzają się podchwytliwe.

Z innych przedmiotów ciężko się będzie przygotować. Historia to raczej chronologia i myślenie, a nie daty dzienne i jakieś szczególiki. Chemia pewnie jakieś reakcje i wzory... Fizyka wzory na pewnie do powtórki i rozwiązywanie zadań+zadania na logikę na pewno będą). Biologia to zazwyczaj lajt, ale mogą być pytania dziwne. WOS będzie pewnie znowu trudny i ze zbugowanymi pytaniami... Confused
Reply
#12
Zapomnisz długopisu... czuję to. Streść sobie krzyżaków na pewno.
Reply
#13
Ja ci powiem tak. Miałem się uczyć. Odstresowałem się. Chodziłem na orlik, expilem, rozne takie. Nic sie nie uczylem, i napisałem te testy w przedziale 75-90%(cos kolo tego). Jak masz dobra srednia(ja mialem 4,41 na koniec? chyba) to nie musisz sie wiele uczyc, ten test jest ultra-prosty.
Reply
#14
Wkuwaj tylko przedmioty humanistyczne. Ścisłe trzeba zrozumieć.
Reply
#15
Jak Ty chcesz zakuć polski czy historię? Cool Polski to może co najwyżej powtórzyć sobie konstrukcję rozprawki, a z historii przecież się nie wyuczy dat. Wystarczy, że będzie znał ogólną chronologię.
Reply
#16
Da się wkuć daty. Confused Ale co za sens znać dzienną datę bitwy np. pod Kostiuchnówka jeśli takie pytanie wg. nie ma prawa paść? :<
Reply
#17
Inaczej. Miałem na myśli, że nie wyuczy się przecież dat ze wszystkich 3 lat. To bez sensu, jak sam powiedziałeś, po prostu trzeba znać ogólną chronologię wydarzeń.
Reply
#18
Polski to nie tylko rozprawka. Literaturę trzeba wykuć. Cool
A daty z historii to nie jest nic niemożliwego.

My teraz z historii powtarzamy chronologie kolejno klasami. Najpierw 1 klasa potem kartkówka z drugiej. Z polskiego intensywniejsze przygotowania. 1 lekcja powtórzenia do egzaminu i jedna lekcja z tego powtórzenia. I tak przez trzy tyg.

Dravy

To w sumie nic specjalnego. To jak trójke dostać. Ja tam chce się postarać na 75% co odpowiada czwóreczce. Angel
Reply
#19
Jak można wykuć literaturę? -,- Jak nie czytałeś lektur to masz po prostu problem i nie nadrobisz tego w miesiąc... Na rozprawce można podać przykłady nie tylko z lektur.
Reply
#20
Tak właściwie, to jak zobaczyłem egzamin próbny to pomyślałem sobie, że to, co będzie mi potrzebne na części humanistycznej to rozprawka. Nie pamiętam dokładnie, chyba jeszcze środki stylistyczne były, ale ogólnie poza tymi dwoma rzeczami, to polski jest samym czytaniem ze zrozumieniem i nie ma tam czegoś super trudnego do czego trzeba się uczyć. Wiedza z historii jaką posiadam z samego słuchania mojego nauczyciela (a trzeba mu przyznać, że akurat opowiadać to potrafi) wystarczyła do napisania egzaminu z historii na 86%. Nie wiem, mogę teraz ukazać się jako jakiś leser czy nieuk, ale wg mnie jakiekolwiek głębsze przygotowania do tego egzaminu nie mają sensu, a teksty nauczycieli na każdym kroku, że od tego egzaminu zależy nasza przyszłość - są dla mnie po prostu śmieszne.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)