Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunek w liceum i dalsze studia.
#1
Witam.
Jestem w 3 klasie gimnazjum i stoję przed wyborem kariery zawodowej. Chcę iść na biol-chem, a potem medycyna i lekarz w danej specjalizacji. I tu się nasuwają pytanie:
-Czy opłaca się iść na biol-chem?
-Jakie mam szanse, że zdam maturę i przyjmą mnie na studia?
-Jaki lekarz dobrze zarabia? (specjalizacja)

Dodam, że uwielbiam biologię, chemię lubię, z fizyką trochę gorzej ale daję radę spokojnie.

Proszę o pomoc licealistów z biol-chema lub ludzi, którzy są na studiach medycznych.
Reply
#2
Żeby dostać się na medycynę trzeba mieć minimum 80% na maturze. Na bardziej prestiżowych uczelniach wymagane jest około 100%.
Reply
#3
Video 
Ale to przecież jest Twoja decyzja, a doradzić może Ci jedynie najbliższe otoczenie. Smile
Wiadomo, że zawód lekarza jest dobrze płatny, ale trzeba poświęcić mnóstwo pracy. Jak mamy ocenić Twoje szanse na zdanie matury skoro masz jeszcze 3 lata przed sobą, a w ogóle Cię nie znamy? Smile
Reply
#4
Na biol-chem opłaca się iść, ale żeby zdać maturę potrzebujesz dobrego nauczyciela, a nie zawsze na takiego trafisz. Ale wg mnie to najlepszy kierunek. Na medycynę ciężko się dostać, jeszcze ciężej utrzymać, ale jak jesteś zmotywowany to próbuj. Nieważna jest specjalizacja, bo wszyscy lekarze są potrzebni Big Grin.
Reply
#5
Jak Cię interesują biologia i chemia i będziesz się dużo uczył, to na pewno Ci się opłaci ten kierunek Wink Dobre studia itd., przynajmniej jak nie brzydzisz się tych wszystkich lekarskich rzeczy.
Reply
#6
Video 
Podczas studiów medycznych zmienisz specjalizacje kilka razy.
Reply
#7
Srsly? Powiedz to informatykowi pod koniec studiów. Praca od ręki + pełno kasy.
Reply
#8
po pierwszych zajęciach w prosektorium już będziesz wiedział, czy chcesz być lekarzem na 100% Dodgy
Reply
#9
Do prosektorium są "wycieczki" już w liceum Tongue

Okres studiów na tym kierunku to lata wyjęte z życia. Ciężko się dostać, a co dopiero utrzymać się w grupie.
Reply
#10
biol-chem to ciężki kierunek, żeby dostać się na studia trzeba mieć dobre wyniki no i jak kolega wyżej ciężko potem dorównać grupie.


Jak to mówi dyrektor w LO "Nie bądź biol-chem, zacznij myśleć"

mat-fiz pozdrawia
/Ostrowiec
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)